Başarı Ve Mutluluk

Başarı ve mutluluk insanın hayatına tesadüfen gelmez. Neler sizi mutlu eder onları keşfetmeli ve ona göre hareket etmelisiniz

İnsan cağlar boyunca başarı ve mutluluğu kendine ilke edinmiş ve bu yolda  gelişmeleri takip edip kendi için çalışmıştır. Başarı ve mutluluk birbirinden farklı gibi gözüken konu gibi dursa da birbirinden hiç ayrılmazlar.

Başarı ve mutluluk onu en çok arzu edenlere gelir.  Başarılı siz onun için ne kadar fedakarlık yaptığınızla ilgilenir. Eğer başarılı olmak için çalışırsan başarı sana kapılarını açar. Üzerine de mutlulukla ödüllendirir.

Mutluluk başarının bir meyvesi olarak kendini gösterir. Mutlu insan başarılı insandır. Başarılı insanda mutludur. Birbirlerini daima takip edeler.

Başarı insanın belirli bir hedef belirledikten sonra o hedefe ulaşarak tatmin bir yaşam süren insandır. Başarı kriterinizi gerçekleştirirken kendinize sorun.

Ben ne istiyorum?

Ne istediğini bilen insan başarısı yolunu yarılamış insandır .

Mutluluk ise az ötede bekler. Ne istediğini bilen insan başarma yolunda çalışmaya başlar. Burada en önemli durumlardan biride yoğun engellemelerdir. Başarılı insan ile başarısız insanı ayıran en önemli etken engellemelerle nasıl başa çıkacağını bilip yada bilmemelerinden kaynaklanır. Başarısız insan daima sistemi suçlar. Bu en kolay olan yoldur sürekli başkasını suçlayıp hayata başka bir sorumluluk almadan devam etmek, sadece gelişiminizi durdurur.

Başarılı insan sorumluluk alır. Kendi dünyasını şekillendirir. Mutlu insanlar kendisini yönlendirir ve kendisini mutlu etmeyecek etkenleri tespit edip eleme yapar. Kaderini sadece ilahi güce teslim edip çalışır.

Başarı Ve MutlulukMutlu eden her durum sizi başarıya bir adım daha sizi yaklaştırır. Başarılı olmak istediğinizde isteklerin size ait olup olmadığını görmek için emin olun. Daha sonra zamanı dikkatlice analiz etmelisiniz.

Şunu daima hatırlayın. Her hatayı  yapacak kadar vaktiniz yok. Başkasının da hatalarından ders almalısınız.

Bilimsel bir gerçektir. Başarılı ve mutlu insanlar sorumluluk alıp kendi dünyalarında mutluluğunu inşa ederler.

Az farkında olan aileler için isteklerin, yeteneklerinin daha çok kendi egolarına ve isteklerine göre plan yapmak tamamen çocuğu körleştirmek ve isteklerine uydurmak yapar yaparlar. Aileler çocukları hayallerine, isteklerine göre teşvik etmelidir.

MUTLU VE BAŞARILI OLMAK İÇİN:

1-Mutlu insan başarılı insandır. Başarılı olmak için sorumluluk almalısınız.

2-Sizi mutlu etmeyen durumlar sizi ileriye taşımaz. Bu durumu iyi bir ders olarak görüp değiştirebilirseniz o zaman başarılı olabilirsiniz.

3-Aile, toplum, otoriteler her şeyi bilir görüşünde iseniz bunu iptal edin. Herkesin zihin yapısı kendine özeldir.

4-Herkese saygı duyun ama herkesi dinlemeyin. Özellikle vizyon sahibi, kendi alanında uzman ve başarılı kişileri model alınız.

5-Mutluluk kısa vadeli değil, uzun vadeli güven odaklı olmalıdır. Zihninizi ve duygularınızı yönetip yönlendirmeyi öğrenin

6-Bir süre bencil olmaya ihtiyacınız var. Bencillikten kastım şudur. Kendine faydalı olamayan başkasına olamaz. Bu sebepten ötürü önce kendinizi keşfedin ve tanıyın. Kendinize ne zaman faydalı olmaya başladınız o zaman paylaşımcı olabilirsiniz.

7-Hata yapmaktan korkmayın. Hata yapmaktan sürekli korkarsanız asla başarılı olamazsınız.

8-Bol bol kitap okuyun. Kitaplar size belki 30 – 40 yılı öğrenilemeyecek bilgileri 200  sayfalık uygulamaya sığdırmışlardır.

9-Finans ve ekonomiyi öğrenmeyen yada bağımsız bu konularda olamayan başarılı olamaz. Başarılı olamayan mutlu olamaz.

10-Başarılı olmayı zihninizde kodlayın. Başka hiç bir şeye zihninizde yer bırakmayın, başarının kendisi siz olun.

11-Mutlu ve başarı kendini arzu duyan insanlara gelir. Çekim yasasını okuyup bilgilerinizi. Mıknatıs gibi çekim kuvveti oluşturun

12-Misyon, vizyon ve duruşunuz net, anlaşılır olmalı evrene ve ilahi güce net mesajınızı vermelisiniz.

BAŞARILI OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORSANIZ HAKLISINIZ, DÜŞÜNMÜYORSANIZ YİNE HAKLISINIZ

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Özgüvenli olmak için

Özgüven Nedir

Hedeflere Ulaşmak

Hedef Belirleyin

Her Zaman Pozitif Olmak

Kendine Işık Ol

Çekim Yasası

Leave a Reply