Beyin Gücü

Beyin gücü son yüzyılda üzerinde çok durulan konuların başında gelmektedir.

Beyin gücü ile bütün bedeninizi ve dış dünyayı kontrol edersiniz.

Bu durumu daha iyi özetlemek için beynin yapısını öncelikle inceleyelim.

Beyin birkaç kg ağırlığında olan, yumuşak ve hassas bir organdır. Bizim ilgilendiğimiz durum beynin özünüze yaptığı etki, nasıl kullanıldığı ve neleri etkilediği olacaktır.

Beyin GücüBeyin milyarlarca sinir hücresine sahip olan, sinir hücreleri yani nöronlar ve milyarlarca sinir ağlarıyla birbirine bağlantı kuran muhteşem bir yapıdır.

Nöronlar ise birbirleri arasında bağlantı kuran sinapsis  aracılığıyla birbirleri arasında bilgi yüklü sinyalleri dağıtan, karar veren, saklayan, yeni bilgileri üretilmesi gibi faaliyetleri gösterir.

Bir nevi elektrik bağlarıyla uyarılan beyin gelen bilgileri değerlendirerek karar alır.

İnsanın belirli görevleri olduğu gibi yine beynin içerisinde görevli alanlar vardır. Hangi durum için karar alıyorsanız beynin o bölgesi uyarılır ve harekete geçer.

Teknik ayrıntılar geçtikten sonra beynin gücünü daha derin analiz edelim.

İnsan dünyayı beyin aracılığıyla algılar. Yani dışarıda gördüğünüz simülasyon şeklinde olan dünya da gelen bilgi yüklü frekansları beyin aracılığıyla anlamlandırılır ve ona göre karar verirsiniz.

Televizyon ekranını düşünün. Ekrana çok yaklaştığınızda nokta gibi gözüken daha da yaklaştığınız zaman sadece birbirleriyle temasta olan renklerin, elektrik sinyallerinin birleşmesiyle oluşan görüntülerden oluştuğunu görebileceksiniz.

Beyni bedeninin komutasını yöneten kaptana benzetebilirsiniz. Tüm kararları beyin aracılığıyla alırsınız.

Eğer beyniniz kullanmazsanız sizin yerinize onu kullanan beyinler mutlaka olacaktır. Her insan birbiriyle bağlantılı olduğu için bunu özellikle çıkar odaklı gruplar beyni tek bir yere yönlendirerek kontrol etmek istemektedirler.

Bunun en iyi örneğini trend olan moda ürünlerinde görebilirsiniz. Öncelikle beynin zaaf duyabileceği renkler, kokular, imajlar çizilir ve harekete geçilir.

Aslında burada insan kendi seçimini yapıyor gibi gözükse de birçok insanın sadece beynin gücünü kullanarak farklı organlar aracılığıyla insanı yönlendirmesinden başka bir şey değildir.

Özellikle satış yapan kişiler çok iyi bilir ki duygulara hitap eden ürünlerin kolaylıkla alınır.

İnsanlar ürünlerden çok duygu satın alırlar. Konforlu, mutlu, rahatlamış kendilerini hissederler.

Bu gibi durumlar beynin gücünü aktif kullanan ( çıkar odaklı ) gruplardır.

Beyin faaliyetler sadece bunlarla sınırlı değildir.

Ruhsal bütün konular beyin aracılığıyla algılanıp kabul edilirse gerçekleşebilir.

İnançlar beyin içerisinde bulunan sinaps denilen bağlantıların birleşmesiyle ve yeni ağlarla onu desteklemesiyle oluşur.

Beyin GücüYeni herhangi bir bilgi öğrendiğiniz zaman yeni bir bağlantı oluşturuyorsunuz anlamına gelir.

Özellikle aktif işlerde çalışan insanlar beynini sürekli olarak geliştirir.

Beyin Gücü ve aktif Kullanmak İçin:

1-Beyin gücünü kullanmak için kesinlikle zararlı alışkanlıklardan uzak durmanız gerekir. Sigara, içki ve benzeri maddeler beynin aktif kullanmasını durdurur.

2-Beyninize yolladığınız her yeni bilgi beyni uyararak bir bağ oluşturur. Bu bilgi eşliğinde pozitif düşüncelerle doldurarak daha kalite bir yaşam oluşturmanız gerekir.

3-Beyninizi sağlıklı kullanmanız için yeterince uyumalı, beslenmeye dikkat etmelisiniz.

4-Beyin gelen her bilgiyi değerlendirmekle meşgul olduğu için özellikle isteklerinizi kodlama yaparak, beyninizi pozitif yönde beslemelisiniz.

5-Yeni bilgiler öğrenmeniz beyninizin aktif kalmasına yardımcı olur. Gelişmeye açık tutun.

Beyni Ruhsal Olarak Güçlü Tutmak İçin:

Beyninizi etkileyen negatif tesirlere girmemek için zihin koruma metotlarını kullanmalısınız.

Örneğin sürekli olumsuz konuşan kişilerle bağınız varsa azaltmalısınız. Ayna nöronlar aracılığıyla başkasının acısını çok hızlı bir şekilde iç dünyanızda yaşayarak kendinize zarar verirsiniz.

Buradaki temel etken şudur. Empati ile olayları içselleştirmek farklı durumdur. Siz başkasının acısını az miktarda hissetmelisiniz. Eğer çok etkileniyorsanız çok fazla iletişimde olmamanız gereklidir.

Durumu değiştirmediğiniz gibi acıyı ikiye katlamış oluyorsunuz.

Negatif durumlar hızlı çoğalır. Eğer dikkat etmezseniz beyniniz sürekli gereksiz negatif durumlarla dolarak sizi gün boyunca rahatsız edecektir.

Sizi aşağıya çeken negatif durumları beyninize göndermeden ya da bu durumu engelleyemiyorsanız negatif durumun, en pozitif halini düşünerek yani kendinizi iyi hissetmek için bakış açınızı değiştirerek beyninizi yormamalısın.

Dünyadan gelen olumsuz yüklü frekansları eğer müdahale etmezseniz beyin size aitmiş gibi yaşatabilir. Birden bire ruh halinizin düşmesi gelen negatif tesirli frekanslardan kaynaklıdır.

Beynin gücünü aktif kullanmak için öğrenmeye, pozitif olmaya, beynin çalışma prensiplerini öğrenerek hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışmalısınız.

Beyin Gücü Tekrarlarla Yeni Bağlar Oluşturur.

Tekrarlar en önemli etkenlerdir. Sürekli tekrar ettiğiniz zaman beyinde yeni iletişim bağları oluşarak, size dış dünyada oluşturduğunuz durumu yaşatır.

40 gün söylersen olur sözü bilimsel olarak incelediğimizde sık tekrar eden durumların elinde sonunda başınıza geleceği anlamı çıkar.

Beyninizde oluşan öğrendiğiniz bilgiler bir çekim alanı oluşturur. Her şey enerji frekanslarından oluştuğu için düşündüğünüz bilgiler eşliğinde realitenizi oluşturursunuz.

Beynin gücünü kendi lehinize kullanmak için isteklerinizi sıkça tekrar ederek bir çekim alanı oluşturmalısınız.

Beyin sizin istekleriniz doğrultusunda hareket eden organ olduğu için yine altını çizerek yenilemek isteriz ki, siz istekleriniz için beyninizi etkin kullanmazsanız sizin yerinize başkaları sizi kullanır.

Leave a Reply