BİLİNÇALTI KODLAMA

Bilinçaltı kodlama kişinin kendi yazılımını inşa eden, davranışlarını oluşturan ve temelini inşa eden durumlara verilen isim olarak görebilirsiniz

Bilinçaltı kodlama durumu genellikle birçok insanın farkında olmadan beş duyu aracılığıyla bilinçaltına kodladığı düşüncelerden oluşan durumdur

BİLİNÇALTI KODLAMAKişi hayatı boyunca birçok deneyim yaşar. Kimi zaman öğrenir, görür, duyar ya da tecrübe eder. Bu durumları bilinçaltı kodlama ile kayıt eder.

Bilinçaltı yirmi dört saat boyunca kayıt halindedir. Bazen farkında olmadan sıçrama veya uyurken üzerinize konan herhangi bir canlı farkında siz olmasanız da bilinçaltı sürekli çalıştığı için tepki verir

Bilinçaltı kodlama ile depolanan bilgiler bir sonraki zamanda kullanılmak üzere kayıt edilir. Herhangi bir durumla karşılaşmanız halinde ise öncelikle bilinçaltı daha önce bu deneyimi yaşamış mı diye kontrol eder. Eğer o durumu yaşamışsa ona uygun davranır veya o duruma benzer daha gelişmiş bir model oluşturur.

Bilinçaltının kodlama yapmasının temel sebebi varlığınızı canlı tutmaktır. Temel görev sizi korumak olduğu için iyi ya da kötü her zaman kayıt halindedir.

Bilinçaltı Ayrım Yapmaz

Bilinçaltına kodlanan bilgiler ayrım yapmaz. Mide gibi değildir. Midenin kendine özgü bir zekası vardır. Eğer mide kendisini zehirleyecek bir besin yerse onu tekrar kusarak dışarı atabilir. Bilinçaltı öyle değildir. Siz ne verirseniz onu bilinçaltına kodlar vermediğiniz durumlar yani farkında olunan durumlar çok daha fazladır.

Televizyon, bilgisayar ve reklamlarda özellikle bu yayın organları kişiyi çabuk etkisine alır. Eğer dikkat edilmezse hemen tesiri altına girersiniz.

Daha sonrasında neden kötü oluyorum, bana neden böyle duygular geliyor diye sorgularsınız. Her şeyin bir nedeni olduğu için zihninizi korumayı eğer öğrenmezseniz sürekli negatif tesirlerin etkisi altına girersiniz. Bu durumlar çıkar odakları tarafından bilinçli olarak gönderilen negatif durumlardır.

Bilinçaltı ulvi, ahlaki, kötü ya da iyi gibi ayrımlar yapmaz. Ne verirseniz onu alır, uygular.

Bilinçaltına Kodlanan Düşük Enerjiler:

Bilinçaltına kodlanan düşük enerjiler özellikle küçük yaşlarda tohumu atılan, sorgulanmadan kabul edilen ve ileri yaşlarda büyük travmalara sebebiyet veren bilinçsiz durumlardır. Farkında olmayan bir ailenin elinde doğal olarak farkında olmadan büyüyen çocuklar içindir. Kişi kendinde olanı ancak anlatabilir, öğretebilir ve uygulatabilir.

BİLİNÇALTI KODLAMABilinçaltına kodlama yapılırken özellikle gelişmemiş toplumlarda ya da az gelişmiş toplumlarda genellikle kodlanan bilgiler düşük frekansta kalmaktadır.

Öz güvenli olmak yerine baskılanmış çocuklar, bireyselliği öğretmek yerine kontrol edilen uslu çocuklar, sorumluluk vermek yerine onun kararlarını veren toplumlarda çocuklar ilerleyen yaşlarda hiçbir karar alamayan düşük enerjide kalan nesiller ortaya çıkar

Bilinçaltı Kodlama İle Negatif Durumlardan Kurtulma Rehberi:

1-Kendinizi olduğu gibi kabul etmektir. Değişim kabul etmekle başlar. Kabul etmediğiniz bir durumu değiştiremezsiniz

2-Bilinçaltının yapısını anlamalı, pozitif bir dil kullanmalısınız

3-Başta kendini sonra aileni affetmekle başlamalısın. Affetmediğiniz de o enerji yükleri önce seni yaralar.

4-Her durumun sınanma olduğunu bilip ona göre davranmalısınız

5-En önemli durum değersizlik inancıyla nasıl başa çıkacağını öğrenmelisiniz

6-Eğer bir bilgi olumsuz kodlanabiliyor ise, olumluda kodlama yapılacağını bilmelisin. Ne ekersen onu biçersin.

 

Güçlü gibi telkinlerle bilinçaltınıza kodlama yaparak hayatınıza tezahür ettirirsiniz. Bilinçaltı kodladığınız bilgi ışığında doğru ya da değil mutlaka kabul ettirirseniz ve inanırsanız o bilgiler eşliğinde durumları hayatınıza çeker.

Eğer bilinçaltı kodlamalarla daha önce tanışmadıysanız markaların bu durumu çok iyi kullandığınız haberiniz yoktur demektir.

Bilinçaltında gerek renklerle, gerek güçlü sözlerle, imajlarla etkili duygular bırakarak kodlanan bilgiyle satış sağlarlar.

Her insan alışveriş yaparken bazı duyguları satın alır. Bir düşünün ilk mağazaya girerken ışıklandırma, ortam ısısı, dizayn edilen ürünler ve müzik bile bilinçaltındaki duyguları uyarmak içindir.

Eğer bilinçaltına kodlanan duyguların amacını iyi anlarsanız ne kadar güçlü olduğunu ve hayatınızı ne kadar kullanabilirsiniz sağlayabileceğini idrak edersiniz.

Bilinçaltında olumlu durum oluşturmak için öncelikle siz olumlu duyguları çağrıştıran kelimeler seçip bu cümleleri tekrarlamalısınız.

Her kodlanan bilgi herkeste aynı duyguyu uyandırmayabilir.

Bilinçaltı Kodlama İle Bu Sözcükleri Hayatınızdan Çıkarın:

Asla mutlu olamayacağım

-Çok ümitsizim

-Nerede nasıl davranacağım bilmiyorum

-Kafam çok karışık

-Hep beni bulur.

-Çok anlamsız

Sadece sözcükleri sıkça tekrar eden bir yapınız varsa hemen vazgeçin. Kenara seçmek için kolay değil

Her şey çok zor diyen, demesi kolay diyen bir yapınız varsa bu kodladığınız için uygun olarak her şeyi zorlaştırırsınız.

Bu sözcüleri söylemek yerine:

-Kolaylıkla yaparım, çözümü seçiyorum

-Bir çıkış yolu olmalı

-Her şeyin bir anlamı var ve bunu kavramayı seçiyorum gibi sizi besleyen ve zihninize pozitif mesajlar gönderen durumları seçin

Unutmayın ki geminin kaptanız sizsiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Bilinçaltı Tekrarları Sever

Bilinçaltı Nedir

Bilinçaltı Gücü Ve Etkin Kullanma

Bilinçaltı Gücü

Bilinçaltı Ve Özellikleri

Bilinçaltı Pozitif Dil Kullanma

Bilinçaltı Emirlerden Nasıl Hoşlanır

Bilinçaltı Yapıcı Ve Yıkıcı Enerjiler

 

Leave a Reply