Bilinçaltı Tekrarları Sever

Bilinçaltı tekrarları sever. Çünkü tekrarlar ile ancak değişim mümkün olabilir.

Bilinçaltının yapısını bilmeyenler için kısaca değinip konumuza dönelim.

Bilinçaltı çoğunlukla farkında olmadan duygusal, görsel, işitme deneyimleri kayıt eden devasa bir depolama alanıdır. Çoğunlukla çocuklukta depolamalar pekişir

Bilinçaltı Tekrarları SeverBilinçaltında oluşan durumları değiştirmek kolay değildir. Bilinçaltı tekrar sever demiştik

Bilinçaltında negatif olan bir durumu değiştirmek için yeni seçtiğiniz yani kodlama yapmak istediğiniz durumu öncelikle netleştirmeniz gerekir.

Örneğin siz çabuk kırılan bir yapınız var. Artık her şeye alınan bir yapınız olmasın istiyorsunuz. Kodlama yapmanız gereken bilgi ‘’ben güçlü olmayı seçiyorum’’ telkinini benimsediniz diyelim.

Öncelikle telkini tekrar ettiğinizde bilinçaltınız direnç gösterecektir. Dur! Diyecek.

Bilinçaltı değişimi sevmez, korkar, kendini korumaya alır. Buradaki direnci kırmanın bir yolu olan tekrarlarla olur.

40 kere söylersen olur sözü halk arasında çokça söylenir. Tekrarın bilimsel ve kişisel gelişim alanında ne kadar önemli olduğunun vurgusunu sağlamaktadır.

Öncelikle söylediğinizde bilinçaltı bu duruma direnç gösterdikten sonra kararlı ve devamlılığını görünce bilinçaltı duvarların yavaşça inmeye başlar.

 Kararlı olmanız değişimin bir ön ayağıdır.

Bilinçaltı Tekrarları Görüntülerle Pekiştirir.

Bildiğiniz üzere beş duyu ile insan dünyayı deneyimler. Beş duyu içerisinde en etkin olan görme ve işitme durumudur. Bilinçaltında bir durumu tekrar ederken kendinizi o tekrar ettiğiniz görüntü içerisinde görüntüsel olarak görmeniz daha kolay bilinçaltına iletilmesini sağlayacaktır.

Bilinçaltında değişim yapmanız birçok yolu vardır. Tek başına bir metot da kullanabilirsiniz. Birkaç metodu kombinasyon yaparak da uygulayabilirsiniz.

Bilinçaltı Tekrarları SeverÖrneğin; Bundan sonra güçlü olmayı seçiyorum dediniz. Bu örnek üzerinden devam edelim.

Güçlü olmakla alakalı güçlü bir kelime kullandınız. Sonrasında kendinizi zihin dünyanızda güçlü olan halinizi imgeleme yapmalısınız.

Daha dik, rahat, öz güvenli bir duruş, kararlı bir bakış gibi sizi güçlü kılacak durumları zihin ekranınızda oluşturup kelimelerinizle güçlendirmelisiniz.

Görüntüler insanı çok çabuk etkiler. Bu durumu sinema izleyicileri çok iyi bilir. Sinema izledikten sonra eğer duygusal bir film izlediyseniz dışarıya daha duygulu, durgun, içi dolmuş olarak çıkarsınız.

Herhangi bir korku filmi izlediyseniz; Dışarı çıktığınızda kısa süre bir etkide kalırsınız. Hayali görüntüler zihin ekranınız da belirebilir.

Özellikle akşamları izlenen filmleri gece rüyalarda belirmesi bu duruma en iyi örneklerdendir.

Bilinçaltı Tekrarları Sever Bu Durumu Fırsata Çevirmelisiniz

Bilinçaltının tekrarları sevdiğini öğrendiniz. Bu durumu fırsata nasıl çevirebilirsiniz.

Pozitif durumları çoğaltarak ilk adımı atabilirsiniz.

Pozitif telkinler siz çok inansanız da, az inansanız da bilinçaltı tepkisiz kalamaz.

‘’Ben kararlı bir insan olmayı seçiyorum’’

‘’Ben hayatıma güzellikleri seçiyorum’’

‘’Ben öz güvenli insanım’’

Gibi telkinleri sıkça tekrar ederek bilinçaltına kabul ettirmelisiniz.

Bilinçaltına kodlama yaparken şüphelere az yer vermelisiniz. Bir yandan telkin verirken diğer yandan tam tersini düşünürseniz nötr bir durum oluşturur herhangi bir etki alamazsınız.

Şüphe gerekli ve yerinde çok iyidir. Ancak sürekli şüphe duyan bir ruh haliniz varsa şüphelere güç verip sürekli kendinizi dibe çekersiniz.

Burada temel etken inançtır. Başta az inanç olsa dahi inanarak yola çıktığınızda zamanla inancınızın daha kuvvetleneceğini tekrarlarla ise pekişeceğini bilmelisiniz.

Hayattaki başarıların temelinde tekrarlar ve esneklik gelmektedir.

Bilinçaltında tekrar ettiğiniz olumlu, pozitif durumları kabul ettirirken esnek olmalı, size en uygun kelimeyle ifade ederek imgeleme yapmalısınız.

Eğer sözlerinizde güçlü kelimeler kullanır. Görüntü olarak kendinizi aşağıda yani güçsüz olarak hissederseniz bu durum televizyon ekranında sesle, görüntünün ayrı bir şekilde çıkması gibidir. Ses çıkıyor ancak görüntü birkaç saniye sonra geliyor gibi düşünün. O filmi izlerken hiç zevk almazsınız değil mi?

Bilinçaltına tekrarlı olarak olumlu telkinleri kodlarken görüntü olarak o durumun içine kendinizi tam vermeli ve bu durumu yaşamalısınız.

Zihninize ikna ederseniz gerçek hayatta vuku bulur.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Bilinçaltı Nedir?

Bilinçaltı Gücünü Etkin Kullanma

Bilinçaltının Gücü

Bilinçaltı kodlama

Bilinçaltı Ve Özellikleri

Bilinçaltı Pozitif Dil Kullanma

Bilinçaltı Emirlerden Nasıl Hoşlanır

Bilinçaltı Yapıcı Ve Yıkıcı Enerjiler

 

 

 

 

Leave a Reply