Bilinçaltı ve özelliklerini tanıyalım

Bilinçaltı devasa bir depolama alanına benzetebilirsiniz.Öncelikle atalardan, aileden gelen genetik miraslar ile başlayan daha sonra çevresel şartlanma, öğretiler, inançlar ve deneyimlerle devam eden bir yazılımdır.

Bilinçaltı her şeyi kaydeder. Kaydedeceği durumları genellikle farkında olunmayan durumlardan oluşur. En çok kayıt işlemleri beş duyu aracılığıyla oluşur. Bilinçaltı dünyanıza ait inançlarınızı size yaşatan bir yansıtıcı gibidir.

SİZ NEYE İNANIYORSANIZ ONU YANSITIR.

Bilinçaltının en büyük görevi sadık bir hizmetli olmasıdır. Bilinçaltı eğer siz hayatın çok kötü, acımasız, adaletsiz olduğuna inanırsanız bu durumları çekmeniz çok muhtemeldir. Her anınızda çekersiniz diyemeyiz ancak sürekli olarak evren enerji okyanusu olduğu için o durumları oluşturan olaylarla karşılaşırsınız. Sonra sürekli başkasını suçlar ve her şeyin tamamen sizin üzerinize geldiğini düşünebilirsiniz. Eğer bilinçaltı inancınızda negatif durumlar, inançlarla doluysa güzel olan bir olayda bile kötü olunu filtreleyip göreceksiniz.

Bilinçaltındaki en etkili durum neye inandığınız etkilidir. Birçok insan neye inandığını, nelerin onu etkilediğini ve birçok durumu geçmişten gelen inanç olduğunun farkında değildir. Bilinçaltı ile dost olmayıp farkında olunmazsa herhangi bir durumu değiştirme gücünü bulamazsınız. İnancınız sürekli negatif durumlar üzerine kuruluysa sonucu tahmin etmek zor olmaz.

İnançlar öncelikle toprağa atılan tohumlar gibidir. Öncelikle bir durumla karşılaştığınızda eğer durumu farkında olarak veya olmayarak onaylarsanız bilinçaltı bu durumu kabullenir. Eğer birkaç kez aynı durum ve benzeri olaylarla karşılaşırsanız tohum filizlenir. Daha sonrasında benzer olayları yaşadıkça filizlenen inanç daha da büyür. Sonra eğer değiştirilmezse kalıcı hale gelir.

Eğer inançların mantığını anlarsanız bilinçaltına giren düşüncelerin farkında olma durumuna ulaşırsınız. Farkında olan insan artık bilinçaltındaki duyguların esiri değil onları kullanmak üzere harekete geçer.

BİLİNÇALTI İYİ BİR HİZMETKARDIR.

Bilinçaltı farkında olursanız sizi emirlerinizi dinleyen, farkında olmazsanız tamamen kodladığınız inanca göre davranan bir mekanizmadır. Bu durumu biraz daha açalım.

Farkında olduğunuzda bilinçaltında kodlanan inançlar artık kendi başlarına hareket edemezler. Bu durumu okul bahçesinde öğretmen olmadan kendi kafalarına göre takılan öğrencilere benzetebilirsiniz. Eğer onları düzende tutan bir öğretmen yoksa herkes bildiğinizi yapacak kimisi koşacak, kimisi oturacak, kimisi oturacaktır. Herkes bir düzen olmadan istediği gibi hareket edecektir. Oysa bu durumun farkında olan birey öğrencilerin hangi sınırlar içerisinde ne yapması gerektiğini telkin ederek istediği durumda tutar.

Bilinçaltındaki enerjilerde böyledir. Eğer ki o enerjileri kontrol altına alırsanız sizi hizmetinizde bulunan asker gibi olurlar. Bilinçaltından başlamak üzere her durumun anahtarı farkında olma durumudur. Sizin farkında olma durumunuz size bilinçaltının hizmet etmesi ile sizin bilinçaltına hizmet etmeniz arasında ince çizgiyi belirler.

Bilinçaltını iyi kullanmak için öncelikle geçmişten gelen şuan devam eden ve geleceğinizi etkileyecek o inançların farkında olmalısınız.

Bilinçaltını hizmetinizde kullanabilmeniz için referans aldığınız inançların farkına varmalısınız. Sizi destekleyecek yönde kullanabilmeniz için dönüşüm adına adım atmalısınız.

Bilinçaltınızı hizmetçi olarak kullanabilmeniz için başka bir örnekse özellikle vahşi olan atları eğiten kişilerden örnek verebiliriz. Vahşi olan atlar doğada kalırken her şeyi, herkesi tehdit olarak görürler. Her an savaşa hazır olarak beklerler. Onun usta eğiticisi önce nasıl yaklaşması gerektiğini analiz eder. Ona usulca yaklaşır, sever, gerekli hazırlıkları tamamlar ve ehlileştirir. O atı sonra istediği gibi kullanır. Üzerine binerek gezebilir. Yük taşıtır ya da istediği gibi kullanabilir.

İki durumu da lehinize de aleyhinize de kullanmak sizin elinizdedir. Bunu belirleyen beyniniz yine beyninize yön veren inançlarınız birbirinden ayrılmaz bir bütündürler.

BİLİNÇALTI REFERANSLARA GÖRE HAREKET EDER.

Bilinçaltınızda oluşan inançları bir önceki konuda anlatmıştık. İnançlar oluştuktan sonra artık kişi dünyasında herhangi bir durum ya da olayla karşılaştığı zaman hemen inançlarla oluşan referansları karıştırır. Eğer benzer durumları ya da inançları daha önce yaşamışsa hemen o olaya göre tepki verir. Bilinçaltı referansları yoklamaktan ve onlara uygun davranmaktan hoşlanır. Bilinmez durumlar ona her zaman tehdit olarak gözükür. Bilinen durum çok faydalı olmasa dahi değişimi hiç sevmediği için o durumu tercih eder.

bilinçaltıBirçok insanın kendisini değiştirememesinin temeldeki sebebi inançlardan oluşan referansları değiştirmek istememesinden kaynaklıdır. Eğer bilinçaltınızda kodlanan bilgide yalnızlık iyidir bilgisi varsa ya da yalnız kaldığınız zamanlarda daha mutlu hissedeceğiniz durumlar daha önce oluştu ise bu duruma uygun olarak yalnız kalacağınız durumlar oluşturur ve ona uygun davranırsınız.

Eğer küçüklükte de sürekli bağıran insanlar için gerekli olan bilinçaltı kodlamalar bağıran insanlar kötüdür, bağıran kişiler herkesi üzer inancı bilinçaltınıza yerleşir. Her bir bağıran insanı yetişkinken dahi duyduğunda kötü olduğuna karar verir, bilinçaltı referansınız da bu durum böyle kodlanmıştır.

Herhangi bir amaca bilinçli yönlendiren çıkar odakları hariç kendi başına hareket edemez yada farklı bir anlam anlamlandıramaz.

Bilinçaltı referanslarınız sizi siz karar verir ve davranışlarınızda çok önemli bir etkendir. Bu referans çerçevesini kullanırken bilinçli olarak değiştirmezseniz gerekli basıldığında açılan tekrar basıldığında kapanan ışık gibi olursunuz. Yani referanslar ki ona bir hareketya göre ona bir hataya düşecektir.

Oysa siz robot olmaktan çıkıp özgür bir birey haline de gelmeniz bu bilinçaltı referanslarını sunarle mümkün olduğunu kavradığınızda içinizde ki cevherle tanışırsınız.

BİLİNÇALTI ONAYLAMALARI:

Bilinçaltı inançlarının, referanslarının oluşmasındaki en önemli etken onaylamaları. Bilgi güvenlik duvarını aşan askerler için onaylanan. Bilinçaltınızı bir kale olarak düşünün. Oraya giriş sağlayabilmeniz için öncelikle kapıda bekliyor güvenlik duvarını kırmanız gerekir. Bu durum aşmanın en etkili yolu onaylamaları. Onaylamak kapıya sürekli vurup ısrarcı kişi olarak düşünün oraya girmek için her yolu deniyor. Bir süre sonra kullanmak bilinçaltı kalesini ikna edebilirse artık değiştirilmediği için kalıcı olarak kalacaktır.

bilinçaltıBilinçaltı onaylamaları için kabul edilebilir durumlardan oluşur. Onaylama da belirli sözcükleri kullanarak farkında olarak ve hariç olmak üzere durumu kabullenirsiniz.

Farkında olmadan onaylamalar arasında çıkarmayı içeren gruplar, firmalar, şirketler tarafından kullanılan yazılımlar bu kadar etkili değildir.

Farkında olarak onaylamalar da olduğu için bilinçli olarak kullanmaktır. Kullanabilirsiniz.

Başarı, başarı, mutluluk, zenginlik gibi pozitif durumları hayatına çeker.

Önemli olan durum tekrardır. Yeterli tekrar yani onaylamalar yaparsanız mutlaka durumlara ulaşabilir. Başarılı olabilirsiniz.

Başarılı olmak için mekanizmanız nasıl çalıştığını size anlattık. Kalan durumlar için yaşadığınız olayları yada durumları düşünerek anlattığımız metotları uygulayarak hayatınıza renk katabilirsiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Bilinçaltı Tekrarları Sever

Bilinçaltı Nedir

Bilinçaltı Gücü Ve Etkin Kullanma

Bilinçaltı kodlama

Bilinçaltı Pozitif Dil Kullanma

Bilinçaltı Emirlerden Nasıl Hoşlanır

Bilinçaltı Yapıcı Ve Yıkıcı Enerjiler

Leave a Reply