ÇOĞUNLUK NEDEN MUTSUZ

Bir çok insanın mutsuz olmasının sebebi tembellikten meydana gelir. Mutsuz olmanın çok kolay bir durum olmasından kaynaklı çoğunluk daima umutsuz ve mutsuz kalmıştır.

Mutsuz olmak için bir çabaya gerek yoktur. İnsanlar ihtiyaçlarını en kolay olanı tercih eder. Mutsuz olup başkasını suçlamayı alışkanlık haline getirip vicdanını rahatlatmaya çalışır.

Çoğunluğa göre herkes suçludur. Oysaki aynı düzeyde yüzlerce başarılı, mutlu olan insanları artık aratıp bulmanız, izlemeniz muhtemel en büyük zorluklardan gelip en iyi şartlara sahip olan insanlar düşünün. Gördüğünüz o insanlara imrenerek bakıp öylece baka kalmayınız. Bu durumdaki insanlardan biri neden siz siz olmayasınız.

çoğunluk neden mutsuzMUTSUZ OLMAK KOLAYDIR:

Çoğunluk neden mutsuz bu durumu enine boyuna düşünün.

Mutsuzluk için rastgele yaşamak önüne ne gelirse razı olmak, onun işi yapmak, herkese tamam demek, herkesi suçlamak yeterlidir.

Çevrenizdeki insanlara bakın sadece durumlara bakın olayları tartışıp dururlar. Gün sonunda kazananlar daha çok kazanır. Konuşanlarda sadece konuşmasıyla kalır.

Farkında olmadan tüm enerjilere açık kalıp kullanılan istismar edilen  insanlar mutsuz insanlardır. Eğer farkında olmazsanız çıkar odakları tarafından daha mutsuz edilip sadece finans işleri için kullanılan bir obje haline gelirsiniz.

MUTSUZ İNSAN FARKINDA DEĞİLDİR.

Mutsuz insanları gözlemlediğinizde iyi bir olay, durum nadirde olsa başlarına gelse dahi onun farkında değillerdir.

Her şeyi tesadüfü düşünürler, mutsuz insanlar sadece zenginlerin, şanslı olarak doğduğunu düşünürler. Oysa bugün dünyada intihar edenlerin çok büyük olduğu zenginler oluşturur. Ayrıca en çok uyuşturucu ve uyarıcı maddeler yine kullananlar zengin insanlardır. Mutlu olmanın finansla sadece bağdaştırmak doğru değildir. 

Farkında olmaya başladığınızda en zorlukta bile yaşıyor olsanız dahi, en kötü durumda dahi iyi görmeye başlarsınız. Farkında olmak kendin olmaktır. Tesiri yüksek ve etkilidir. Farkında olmadan asla içinizdeki cevheri fark edemezsiniz.

MUTSUZ İNSAN SORUMLULUK ALMAZ:

Mutsuz insanlar genellikle rastgele enerjilere açık, hazır, kolay ve kafasını yormayacak işlere yönelir.

 Ne verilirse ona razı olduğu için ona zaman kullanılmaya açıktır. Asla sorumluluk almaz. Sorumluluk onun için risk demektir. Riski onun yerine başkaları alıp ona kalan artıklar ile yetinmeyi tercih ettirirler.

Hayatının sorumluluğunu alan insanlara bakın. Sorumluluk alınmadan mutlu olan kişi asla yoktur. Sorumluluk demek ben artık bu işe el atmalıyım demektir. Sorumluluk demek mutluluğu inşa için çalışmak demektir.

MUTSUZ İNSANLAR DAİMA SUÇLAR:

Çoğunluk neden mutsuz soruna başka cevaplarda arayalım.

Mutsuz olan insanlar için daima suçlu vardır. Havada yağan yağmur dahi suçludur. Şemsiye kullanmak yerine yağan yağmurun ıslattığından yakınır. Oysa dar bakış açısı ile geniş resmi göremez. Yağmurda yağmazsa ekinlerin sulama olmayacağını, besinlerin oluşamayacağını idrak edemez.

Sadece küçük bakış açısı ile bakılırsa herkes gözüne diken gelir. Ailesini ve çevresini daima suçlar. Haklı olsanız dahi bu durumu çokta değiştirmez. Durumu değiştiren olaya bakış açınız. Dersi alıp yola devam etmeniz gerekir

MUTSUZ İNSAN KONFOR ALANINDAN ÇIKMAZ:

Konfor alanından çıkmayan insanlar sadece şuana bağlı kalır ve asla gelişemez. Bir nehir düşünün. Akmazsa olan su kokar ve zamanla buharlaşıp yok olur. Kurumaya mahkum olurlar. Konfor alanınızı çıkınca başarılıda başarısız olabilir ama bilinen bir gerçek vardır ilerlemek için konfor alanından çıkmanız gerekir.

MUTSUZ İNSAN BAKIŞ AÇISININ DA EKSİĞİ GÖRÜR:

Çoğunluk neden mutsuz olur dediğimizde bakış açısının önemi büyüktür

En önemli konu bakış açısıdır. Bakış açınız şaşılık varsa iki görürsünüz. Eksik olanı görmeye çalışırsanız eksik bulursunuz. Dar açıyla bakarsanız baktığınız açı daha da darlaşır.

Özellikle trafik kazasında iki durum dinleyen trafik polislerini hiç gördünüz mü aynı kazayı iki farklı şekilde anlatırlar. Oysa ki gerçek olan bir şey tek kazadır.

Her şeyde eleştiri gözüyle bakarsanız kendinizi zehirlersiniz. Unutmayın ki birisini gösterirken işaret parmağınızla kalan diğer parmaklar sizi gösterir. Aileniz, eşiniz, dostunuz istemediğiniz bir yaşam sunmuş olabilir ancak bunu sağlamak için bilinçli bir çaba harcayıp kendinizi tekrar mutlu düzeye çıkarmanız gerekir.

Leave a Reply