DAVRANIŞLARINIZ AYNANIZDIR

Davranışlarınız aynanızdır dediğimizde ruhunuzun madde dünyasında vuku bulma halinden bahsediyoruz.

İnsanın öncelikle potansiyel olarak hareket edebilmesi için zihninde öncelikle bir fikir oluşması gerekir. Zihinde oluşan düşünceler bilinçaltından gelir. İşte temel nokta buradadır. Davranışların oluşabilmesi için bir ham maddeye ihtiyaç vardır. Bu ham madde bilinçaltıdır.

Davranışlarınız AynanızdırDavranışlarınız bilinçaltındaki inanç nelerdir. O yüzden siz bir hareket, konuşma, davranışa geçtiğiniz zaman kendi kişiliğinizi yansıtmış olursunuz.

Kendinizde analiz edemediğiniz bilinçaltı kayıtlarınız varsa davranışlara nasıl tepki verdiğinizi izleyin. Herhangi bir duruma nasıl tepki doğru duruma bakın. Bilinmeyentı kodlamaların açığa çıkarmış olursun. “aynası iştir çünkü lafa bakılmaz. ”

Davranışları ile söyledikleri örtüşmeyen kişiler olmayan bir şey olmuş gibi göstererek sorun eksikliği veya kendini sizin faydaları uğruna göre. Kişi davranışları ile örtüşüyorsa dediğini.

Aynanın temel işlevini bilirsiniz. Aynada boy geçip gülünüzde aynada boy güler, ağlarsanız ayna da boyut ağlar. Sizin tüm ruh hallerinizi boyut yansıtıcıdır. Davranışlarda böyledir. Davranışları oluşturan insanlardır. Genetik özellikler ve dıştan gelen tesirler olsa da büyük çoğunluğunu bilinçaltı kayıtları oluşturur.

AYNA OLARAK SİZE YANSIMIYORSA: EĞER KARŞIDAKİ KİŞİ DAVRANIŞLARI:

Davranışlar aynanızdır. Eğer davranış ile düşünceler uyuşmuyorsa doğru olmayan bir durum var demektir. Orada bir terslik var demektir. Ayna yalan söylemez. Ne görüyorsa onu yansıtır. Davranışları ile söyledikleri veya sözleri bir bütünlük oluşturmuyorsa aynayı değil kişiyi sorgulamanız gerekiyor. Oradaki menfaat alanı nedir onu tespit etmelisiniz. Fotoğraflar iki durum için insanlar yalan söyler. Menfaat ve eksiklik duygusunu kapatma telaşındandır.

Davranışlarınız ruh aynanızdır. Sadece bilinçaltı kayıtlarından değil genetik özellikleriniz de bilinçaltınızı nasıl yapacağınızı göstererek (öğrenme yoluyla değil, direk aileden gecen) bir özellik olarak hayatınıza yansıtırsınız.

DAVRANIŞLARI BÜTÜN OLMAYAN TOPLUMLARDA:

Harekete içten ve dıştan çöküş devam eder. Bir toplumu hızlı bir şekilde yok etmek içindir. Davranışlarla söylediklerinin tutarsız olması yeterli olacaktır. Mutlaka yeterli inandırıcı mutlaka mutlaka kesimi etkisi altına alacaktır. Böylelikle içsel çöküş başlayacaktır. Çünkü aynanız size hayır gülmüyorsun dediğinde hayır gülüyoruz der. Bunu fark etme gücü az olan ya da gelişmemiş toplumlarda menfaat güçleri tarafından bir silah olarak kullanılır. Eğer bir toplumda yönetici söyledikleri ile hayata yansıyanlar yani halkın kaba tabirle cebine giren para, toplumdaki ferah düzeyi artmıyor ancak sürekli olarak iyiye gidiyoruz. Kişinin aynada gördüğü yüzü yansıtmıyor demektir. Ayna siz ona ne verirseniz ona yansıtır.

HAYAT AYNANIZ DAVRANIŞLARINIZ VE VERDİĞİNİZ ANLAMLARDIR

En çok önerdiğimiz metot kendini izlemektir. Kendinizi izlediğinizde artık farkında olun enerjiler ortaya çıkacaktır. Ortaya çıkan her enerjiyi değiştirme şansına göre. İnsanların çoğunluğuna davranışlarının bilinçsiz olduğunu, kontrol edemediklerini, öfkeden yaptıklarını söylerler. Oysa bütün davranışların altında yatan sebepler inançlarınız ve onu vermeniz anlamlardır. İnançlar bilinçaltının en büyük besinidir. Davranışlar kendiliğinden oluşmaz. Çoğunluğu da öğrenme yoluyla yaptığınız için öğrendiklerinizi değişmektedir de davranışlarınız değiştirin.

HAYAT AYNANIZI İYİ ANALİZ EDİN.

Bu Makalelerde İlginizi Çekebilir

Sürekli Düşünmek

Kendini Tanıyor Musun?

Değişime Nereden Başlamalıyım?

Negatif Duygular

Kendinizle Barışmayı Seçin

Korku Nedir?

Leave a Reply