Gülcan Palavan Ve Başarısı

Gülcan Palavan ve başarısı dolu hikayesini muhtemelen ilk defa ismini duyuyorsunuz. Milli atlet olan Gülcan’ın başarı dolu hikayesini sizinle paylaşıyoruz

gülcan palavan hikayesiBir insanın düşünün. Yedi kişilik ailenin beşinci kız çocuğu, babası çobanlık yapmaktadır. Kendisi de yine babasına yardımcı olmaktadır.

Her sabah uyandığında babasıyla birlikte kalkıp hayvanlarını besleyen, onlara su veren, gerektiğinde her işi yapan başarılı bir insan düşünün.

Ben köydeyim, hiç bir şey yapamam, bizim şansımız olmadı. Hayat bize gülmedi diyen bir insan asla olmadı. Sadece çobanlık işleri ile meşgulde olmadı.

Her sabah uyanıp babasına yardımcı olduktan sonra 13 km yol koşarak gazete dağıtımı yapıyor ve garsonluk yapıyordu. Onun için hayat meşguliyetlerle dolu ama azmini asla elinden bırakmayan bir yapıya sahipti

Onun bildiği tek bir şey vardı. Cümlelerine şöyle devam ediyordu

Tek Hedefim, Koşmak Ve Türkiye’yi Temsil Etmek

Bilinçaltını o kadar güzel programlama yapmıştı ki başarısızlıktan bile başarı çıkartabilecek kadar hedefine odaklanmıştı. Bu başarılı atlet Gülcan Palavan’dır.

Gülcan Palavan’ın en şanslı olduğu durum onun içindeki cevheri keşfeden hocası Halil İbrahim Yılmaz ona yardımcı olmuştur. Onun hızlı ve atik olmasını gören hocası atletizme yönlendirerek çok sayıda başarı elde etmesine yardımcı oldu.

En son olarak 2015 yılında Bulgaristan’da düzenlenen yarışta Dünya Dağ Kros Yıldızlar kategorisinde dünya üçüncüsü oldu.

İşte başarılı olmanın bir hikayesi ve gururu

Başarılı olmak sadece herhangi bir alanda madalya almak, ekran karşısına çıkmak ya da kendisini başkasına ispatlama durumu değildir.

gülcanpalavanBurada üzerinde durmamız gereken konu hedef koyarak, o hedefe ulaşmaktır. Bu hedef ülkenizi temsil etmekten tutun, ailenizi gururlandırmak, kendinizi tatmin bir şekilde görmek ve hayallerinize ulaşmaktır.

Her insan özeldir. Herkesin hedefi bir başkasına uygun gelmeyebilir. O yüzden siz hedef belirledikten sonra ona doğru koşmayı bilmelisiniz.

Her başarılı insanın ortak noktası engellemelerin onları yıldıramayacağını bilmesinden kaynaklanır.

Dünyanın herhangi bir yerinde de olsanız başarılı olmak için ihtiyacınız olan güç içinizdedir.

Herhangi bir işe odaklandıktan sonra size uygunluğunu önce imgeleyin. İmgeleme durumunda gerçekten istediğiniz bu hayal mi analiz edin. Eğer doğru bir şekilde odaklanırsanız geriye sadece başarı kalır.

Herkes gibi sizin de başarılı olmanız mümkündür. Kendinize ve hayallerinize inanın.

Leave a Reply