HEDEFİNİZİ BELİRLEYİN

Hedef belirleyin. Çünkü hedefi olmayan bir gemiye rüzgar yardım edemez

Hedefinizi ilk belirlerken zihninizde bir şablon oluşturmalısınız. Bu şablonda hedeflerinizi hayal dünyanızda yahut imgeleyerek yaşayarak size ruhunuza, benliğinize uygun mu diye analiz etmelisiniz.

Hedefler sizi siz yapan her şeydir. Ruhunuzun arzuladığı ile sizi hedeflediğiniz durum eşleşiyor ise ya da yakınsanız tatminkar bir ruh halinde sürekli olursunuz.

hedef belirleyin

Bu durumun tam tersi de geçerlidir. Eğer sizin ruhunuza ters, ruhunuzu doyurmayan bir hedef yada yaşam durumunuz varsa sürekli dünyadaki cehennemi yaşarsınız.

Birçok insan sadece hedeflerden genel olarak bahseder. Ben derim ki hedeflerinizi ne kadar somut hale getirirseniz o kadar hedefe yakın olursunuz. Hedefinizi görünür kılın.

Hedef belirleyin ve o istikamette sürekli yürüyün.

Diyelim ki siz mutlu olmak istiyorum artık hedefim bu dediniz. Mutluluk çok genel bir kavramdır ve yüzyıllarca en çok tartışılan konulardan biri olmuştur. Mutluluk görecelidir.

Mutlu olmak istiyorsunuz. Gerçekten mutlu olmak sizce nedir. Bunu düşünün.

Ne kadar hedefinize değer verirseniz o kadar dünyanıza çekersiniz.

Hedeflerinizi belirlemezseniz sürekli bir yerden diğer yere sürüklenir. Hedefi olan insanların oluşturduğu düzende bir piyon olursunuz.

Hedefi belirlemeden önce sıkıca düşünün. Birçok insan düşünmeden korkar. Hedeflerinin olmayacağını düşünür engellere odaklanıp çabukça pes eder.

Engellere sürekli odaklanan bir yapınız varsa size iyi olmayan bir haberim var engellere güç verip asla başarılı olamazsınız.

Eğer engelleri aşmaya yönelik bir zihin yapısı geliştirirseniz size iyi bir haberim var doğru yoldasınız. Her şey bir adımla başlar. O ilk adımı attığınızda evrene bir mesaj yollarsınız. Ben buradayım ve harekete geçiyorum.

Birçok insan erteleme sebebiyle hedeflerinden mahrum kalır. Ertelemeyi en iyi bir şeyleri kaybedenler ve yaşlılar bilir.

Hedef belirlerken en sık yapılan hata herkesten tavsiye almaya çalışmaktır. Herkesin size verebileceği bir nasihati vardır. Ancak bu durumlara kendini ne kadar uymuş onu bir düşünün.

Eğer illa tavsiye almak isterseniz başarılı insanları dinleyin. Bir şeyleri başarmış kendi hayatında devam ettirebilmiş insanları örnek alın ve dinleyin.

Hedef belirlerken pozitif olun. Kararlı olun. Mücadeleci olun.

Eğer bir hedefiniz varsa çok büyükse parçalara bölün. Hedefinizi gerçekleştirdiğinizde veya yapboz un bir parçası gibi herhangi bir adım atıp ilerleme kaydetti iseniz kendinizi kutlamayı bilin. Zihninize olumlu sinyaller göndermek bu aşamada önemlidir.

Eğer sizi desteklemeyen insanlarla örülü ise çevreniz hedeflerinizi gizli tutun. Hayal yıkıcılar her yerde ve her an hazırdırlar. Kendisi yapamayan başkasının yapacağını çok fazla hayal edemez.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Özgüvenli olmak için

Özgüven Nedir

Hedeflere Ulaşmak

Her Zaman Pozitif Olmak

Başarı Ve Mutluluk

Kendine Işık Ol

Çekim Yasası

Leave a Reply