Her Zaman Pozitif Olmak

Her zaman pozitif olmak ve bu durumda kalmayı düşünmek sadece hayali bir düşünceden ibarettir.

Acı ama gerçek denilen durum bu olsa gerek! İnsanlar doğru düşünceleri çoğunlukla zihnine hoş gelmiyorsa duymaz istemezler. Pozitif her zaman kalınmaz dediğimde bir hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Veya tamamen hakta verebilirsiniz.

Her Zaman Pozitif OlmakAncak bir gerçek vardır ki her zaman pozitif kalmak gibi bir durum normal olmayan bir şeyi istemekten başka hiç bir şey değildir. Evrende her şey zıttı ile var olmuştur. Bunun temel sebebi bir şeyin bilinirliğinin olması ortaya çıkması için zıt olanının gerekliliğinden kaynaklıdır.

Yani pozitif durumun tersi negatiftir. Negatif durumlar olmazsa pozitif durumlar oluşmazdı. Birbirlerini dengeleyen pozitif negatif durumlar bir paranın iki yüzü gibidirler.

Her zaman sanki pozitif gibi kalan bir insan düşünün. Asla mutlu olamayacaktır. Yüzeyde ne kadar cazip gelse de durum tamamen evrenin kurallarına terstir. Daha da açıklayıcı olması için şöyle örneklemek isterim.

Her zaman doygun olarak kalırsanız yemek yemekten zevk alamazsınız. Ne kadar acıkırsanız o kadar doymak istersiniz. Negatif durumlar sizi pozitif durumların daha da değerini bilmeniz için bir sınanma durumudur.

Dikkat ederseniz negatif durumlarla çok sık karşılaşan insanlar pozitif olmak için çok çabalarlar. Buldukları pozitif durumları ya da kendisinde keşfettiği pozitif durumların çok değerini bilirler.

Her zaman pozitif olma asla mümkün olmayacaktır. Ancak en azından %90 ve üzerinde pozitif kalmak için uygun metotlar uygulayabilirsiniz.

Şimdi Bu Metotları İnceleme Sağlayalım:

1-Pozitif olayları ve durumları araştırın. Size iyi gelen ve başkasına zarar vermeyen her şey sizi destekler.

2-Kesinlikle hobi ve sevdiğiniz işler edinin. Eğer sevdiğiniz uğraşlarınız olursa otomatik olarak pozitif kalırsınız

3-Pozitif gibi davranmak yerine olayların ve durumların gerçekliğini kabul edip değişip dönüşün.

4Pozitif olayları hayatınıza çekmek için güzel düşünüp, güzel görün, her olaya bu durum benim başıma neden geldi diye düşünün hızlı ruhani yol alırsınız.

5-Gerçekçi olun her zaman pozitif ya da negatif kalamazsınız.

6-Ailenizle, sevdiklerinizle bol vakit geçirin. Gülmek doğal bir pozitif ilaçtır güleceğiniz durumları ( film, sinema benzeri) oluşturun

7-Pozitif düşünce metotlarını araştırın. Size uygun olanları seçin.

8-Sağlıklı bir bedene sahip olmak için bilinçli çalışın. Bedeni hasta olanın ruhu iyi olamaz.

9-Bebeklerle vakit geçirin doğal bir pozitif enerji kaynağıdır.

10-Sürekli sızlanan, eleştiren, yargılayan, negatif konuşan insanlarla aranıza mesafe koyun.

11-Duanın muazzam gücüne inanın. Meditasyon ve ruha iyi gelen müzikleri dinleyin.

12Günde en az 30 dakika kendinize vakit ayırın. Kendinizi dinleyin.

13-Mutlaka hedefiniz olsun hedefiniz olması sizi pozitif kılar.

14-Araştırıcı, gelişmeye açık ve pozitif bir hayat görüşü benimseyin. Sürekli zihin okumaya çalışmayın. Bazen akışa güvenin, her şeyi kontrol edemezsiniz. Başkalarına yardımcı olun.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Özgüvenli olmak için

Özgüven Nedir

Hedeflere Ulaşmak

Hedef Belirleyin

Başarı Ve Mutluluk

Kendine Işık Ol

Çekim Yasası

 

Leave a Reply