KAYGILAR NEDEN OLUŞUR

Kaygılar neden oluşur hiç düşündünüz mü?

Kaygıların özünde  öz güven problemi yatar. Bir insan yüzünden ne kadar güvenmiyorsa o kadar kaygılı durumda olur. Kaygılı durumda olmak demek onun bir başına negatif bir durumun olabileceğini düşünmek demektir. Hiçbir zaman merkezlenme yaşayamazsınız.

Kaygılar Neden OluşurKaygılı insanlar onu tereddütle hayata geçirir. Her zaman bir şeyler olabileceği düşündükleri için garantici olarak davranırlar. Onu herkesi şüpheli sıfatıyla bakarlar.

Temel olarak kaygının oluşmasının en büyük sebebi ailenin sürekli olarak baskı yapması, güvenmemesi, ev içerisinde sürekli olarak negatif durumların yaşanmasıdır. Sürekli olarak negatif durumlar ailede yaşanıyorsa çocuk onu bir her türlü olabileceği düşüncesiyle sürekli kaygılı olur.

Örneğin; Zil çalıyorsunuz sizi korkutacak birkaç durumla ilgili olmalı onun zil çaldığınıza bilinçaltınız zil tehlikedir kod kullandığınız için sizi kaygılı bir ruh haline koyacaktır. Bu ses tonu sizde negatif durumlar oluşturdu. O sese benzer ise ses tonlarını duyuyoruz zaman kaygılı hissedersiniz.

Korku ve kaygı göre yakın negatif kardeş duygulardır.

Kaygının bir diğer adı da anksiyettir. Tıp dilinde anksiyet olarak anılır.

Kaygılar genellikle geçmiş kayıtlarınız ile oluşan, ailenin ve toplumun durumuna göre az ve çok olan negatif durumlardır.

Kaygılı insanlar çabuk paniğe kapılırlar. Herhangi bir şey olmasa bile bilinmeyentı alarm olarak geçer. Ve kendisini korumaya alır.

EĞER ÇOK KAYGILI RUH HALİNDE KALIRSANIZ:

Bedensel ve ruhsal olarak çöküntü yaşarsınız. Bedeniniz ve bilinçaltınız sürekli alarm durumunda olduğu için bağışıklık zayıflar ve çabuk hasta olursunuz. Olmadık durumları düşünerek sadece hasta edersiniz. Kaleniz zayıflar ve onu hastalığa davet eder edersiniz.

KAYGILI RUH HALİ GENETİK MİDİR?

Evet kaygılı ruh hali aileden geçen genetik kodlardan da oluşur. Ancak onun insan bu kodları harekete geçirmez. Bazı insanlar için gelen negatif genetik kodları dönüştürmek. Bu döngü tüy kırmanın en iyi yolu dönüştürmektir. Her duygu ve kod değiştirilip dönüştürülebilir.

TOPLUMUN DURUMU KAYGI OLUŞTURUR MU?

Kesinlikle, benim toplumdaki kolektif bilinç kaygı görmekizi istiyorsunuz. Gelişmiş olan toplumlarda kaygı daha da az olur. Toplumun otoriterleri anında kaygı başladı tetikler. Toplumun başındaki liderler yine o toplumda bulunan enerjilerin toplamıdır.

KAYGILI DURUMLARDAN ETKİLENMEMEK MÜMKÜN MÜ?

Kaygılar Neden OluşurBu durum mümkün değildir. İnsan doğrudan veya dolaylı olarak her şey den etkilenir ve ilgilenebilir. Bunu en aza indirgemek mümkün. En iyi uzman dahi yinede insan olduğu için durumlardan oluşabilir. Bu süreç normal kabul edip çalışmalarınızda yön verip aza indirmek için çalışmalısınız. Bilinç ve bilinçaltınızla iş birliği yaparak kaygılı durumlardan koruyabilir en etkili çok az düzeyde yaşamayı

KAYGI DURUMLARINDAN KURTULMAK İÇİN TELKİNLER:

-İnsan olduğumu ve bu duyguların olabileceğini kabul ediyor ve değiştirmeye niyet ediyorum

-Kaygılı olmak benim kaderim değil, değiştirip dönüştürebilirim.

-Kendime güveniyor ve dönüşümü seçiyorum

-Elimden gelenleri yapıp kalanları ilahi güce teslim ediyorum

-Evrenle işbirliği hazırım evren bana hizmet eder.

-Seçimlerimi evrenin hayrına yapıyorum her şeyin daha iyi şeyler hakkında

-İkilik olduğuna göre en çok seçiyorum.

Bilinç ve bilinçaltımla dostluğumu pekiştirerek sevgiyle durumları çözüyorum

 

Leave a Reply