KENDİN OLMAK

Bildiğinizden dünyanıza en yakın kişi kendiniz. Bu yerde kendiniz olarak kalabilmek, doğal, samimi olabilmek kolay bir iş değildir.

Kendin olmak dünyayı anlamaktır.

kendin olmakKendiniz olursanız ancak mutlu olursunuz. Kendi olamayan insanlar başkalarının hayallerine figüran olarak kalır. Oyun bittiğinde ise kutuya konulup, rafa kaldırılırlar.

Vakit geç olmadan, ertelenmeden kendiniz olmaya, keşfetmeye ve gelişime özen göstermelisiniz.

Kendin olmak için kendini iyi tanıyıp sana iyi gelen durumları bulmalısın. Bulduğun durumları güçlendirmelisiniz. İçinde kaç tane ses var dinle bakalım. ” annenin, babanın, öğretmeninin, toplumun ” herkes kendi istek ve ideallerine göre sizi uyarlama çalışır. Kendin menfaatine göre zihin yapısına göre uyarlamaya çalışır. Çok nadir seni sen olduğun için kabul eden insanlar vardır. Herkes sürekli olarak birbirini değiştirmeye çalışır.

İç sesini dinle o kadar çok ses var ki, bazen o seslerin kendine ait olduğunu düşünebilirsin. Eğer farkında olmazsan onları onaylayıp kendi görüşün haline dahi getirebilirsin.

Yüz kez başka yüz taşıyacağına bir kez kendin olmak dünyanın en iyi durumu olduğunu farkına vardığında ruhsal olarak yanma dönemine girersin. Yanma durumu bir süre boyunca pişmanlık olur. Sonrasında yanmaların bitince kendini keşfedersin.Karşıda insan kendini görür. Çünkü karşıda aradığın kendi özün. Dünyayı dolaşan bir şaşkınlıkla aslında kendini arayandır.

Kendine ve dünyaya verebileceğin en güzel hediye kendin olmaktır.

Başkasına zarar verebilecek durumlar kendini tanımamaktan geçer. Eğer kendin olamıyorsan her zaman bağımlı olarak kalacaksın. Başkasının suretini kendine yakıştırarak emanet bir yüz ile yaşarsın. Popüler olmak uğruna tamamen kendi kimliğinden vazgeçen insanlara dikkatle bakın. İstemediği Durumlara yönelecektir. Geçici bir beslenme yapıyor. Kendinden vazgeçerek başkasının sürekli olarak isteklerini yerine getirmek büyük bir kayıptır.

Kendin olmak demek aynı zamanda bilinçsiz olan taraflarını bilinçli bir şekilde değiştirerek kendi küllerinden doğmaktır.

Kendin olmak için başkasının ilgisine ihtiyacın yok. Nasıl düşünüyorsun onu tespit et. Kendi olmaktan korkan insanlar kendim olursam kabul edilmezsem diye düşünür. Oysa ki kendin olduğun zaman seni kabul etmeyen insanlar hızla uzaklaşarak asıl kimliğin yani kendin olduğun durumlarda kendine yakın insanları için bir enerji alanı oluşturup çekeceksin

Bir bilge öğrencisine der.

-Değişirseniz ne olur

-ne olur der

-değişirseniz tüm dünya değişir.

Kısa ama önemli bir bilgidir. Her şeyi değişiyorsun demektir.

Bazı insanlar seni sen olduğun için değil menfaatlerine uygun olduğun için sever. Bu insanlardan hızla uzaklaşıp kendine güzel bir dünya oluşturmalısın

Seni sen olarak sevecek insanlar keşfet. Kendin olarak kal. Kendini kutlamaya başla. Evren o kadar güzel enerji yay ki kayıtsız kalamasın.

Tüm enerjiler içine, benliğine, özüne yay ..

Kendin olmak için başkasına ihtiyacın yok

Kendin olmak için özüne dönmeye ihtiyacın var

Leave a Reply