Kendine Değer Vermek

Kendine değer vermek durumunu çok önemsemelisiniz.

Kendine değer vermek demek kendisini bulan insan demektir. Değer toplumdan topluma, coğrafyaya, dini sistemlere göre değişse de ortak olan bir alanda buluşurlar.

Kendine değer ver. Başkasına gösterdiğiniz ilginin, alakalının, fedakarlığın kendi özüne de vermeniz çok önemlidir

Kendine değer vermeye başladıkça güzelleşirsiniz. Hücrelerin yenilenir. Hayata baktığın bakış açısını daha parlak, canlı ve istekli bakarsın.

Her zaman uyandığında taşıdığın bedene ve zihne şükranla uyanırsın. Kendine değer veren insan evrene verebileceği en büyük hediyeyi sunar.

Kendinden taştıkça başkasına da faydalı olmaya başlar. Bu dünyaya en büyük iyiliği kendini değiştirip değerlemeyi seçmekle başlar.

Enerjiler kendine değer veren insanlara daha çok seçenek tanır . Kendini değerli hisseden insanlar sorumluluklarının bilincine olup yine gelecek nesilleri ve yakınlarını da teşvik eder. İlham olur.

Başarılı olan ülkelere bakın. Hepsi değerli nesillerin üründür. Değerli hisseden nesiller daha öz güvenli olurlar. Öz güvenli olan insanlar daha başarılı olurlar. Pozitif durumlar ve duygular birbirlerini içerir, çoğaltırlar.

Değersiz hisseden toplumlarda bireyler yetişmez. Sürekli karmaşa halinde olurlar. Herkes birbirini suçlayıp bencillikle hayatını devam ettirirler.

Kendine Değer VermeKendinize değer verdiğinizde en çok karşılaşılan durum bencillikle karşılanırım korkusudur. Bencillik ile kendine değer veren insanlar tamamen farklıdır. İki ana dala ayrılırlar. İyi olan bencillik öncelikle kendine faydalı olarak dolar ve sonra onun dışında başkalarına ulaştırır.

Kendinize değer vermeyle ilgili sorun yaşıyorsanız geçmiş aile kayıtlarınızı inceleyin. Mutlaka sizi değersiz hissettiren koşullar olduğundan kaynaklıdır Bu anılar değişmeden ya da dönüştürülmeden kolayca iyi hissetmeniz zordur.

Birileri sizi değersiz olarak hissettirirse onun hatası ancak bunun uzun süre farkında olmamanız ve dönüşüm için harekete geçmemeniz sizi hatanızdır. Hatırlayın ki duygusal durumunuzdan siz sorumlusunuz.

Şu an sizi değersiz hissettiren  bilinçaltı kayıtlarınızı bulabilirsiniz.

Ayrıca değerli hissetmeniz için bazı durumları sıralamak istiyorum iyi hissettirecek durumları düşünün ve tekrar düzenleyin. Eğer başa çıkamayacak kadar ağır sorunlar için varsa destek almaktan başlayın. Kendinize değer vermek dediğimizde bu durumu basite indirgemeyin. Siz iyi olmazsanız çevrenizde iyi olamaz.

KENDİNE DEĞER VERMEK İLE ALAKALI ŞU DURUMLARLA BAŞLAYABİLİRSİNİZ

1-Sizin değerli olmanız için başkasının onayına gerek bulunmuyor. Siz  her halinizle değerlisiniz.

2-Sizi değersiz hissetmek durumlar ve anılar varsa onları mutlaka dönüştürmelisiniz.

3-Genellikle değersiz hissettirilen durumlar, değersiz hissetmek duyguları ailenizden ve çevrenizden gelir. Onları iyi analiz edip dönüştürmelisiniz.

4-Sevdiğiniz işleri yaparsınız değerli hissedersiniz. Ayrıca öz saygınızı korumayı bilin. Sizin bireysel olma durumunuzu ihlal eden herkesin bu duruma saygı duymadığı için aradaki mesafeyi iyi koymalısınız.

5-Sizi seven, destekleyen insanlarla çevresi donatırsanız daha değerli hissedip işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Sürekli tehdit altında olan zihin kendine çok değer veremez.

6-Kendine değer vermeyi asla dışarından beklemeyin. Dışarı değer vermez. Özünüz den gereken desteği alıp ilerlemelisiniz

7-Zihninizi değerli durumlara yönlendirmeyi öğrenin. Pozitif kalmayı öğrendikçe işiniz daha da kolaylaştır.

8-Zihninizi sizi değersiz hissettiren ya da hissettirmeye çalışan durumlara, insanlara kapamayı öğrenmelisiniz.

9-Kendine değer vermek için başkası da değer vermelisiniz. Başkasına değer vermeyen kendine de veremez.

10-Affetmeyi bilin ama unutmayın. İçinizdeki olumsuz duyguları boşaltın.

11-Değersiz hissettiren çevreniz varsa mümkünse uzaklaşın. Eğer mümkün değilse mesafeli olmayı seçebilirsiniz. Hayır demeyi öğrenin.

12-Öz saygını koruyun ve geliştirin.

Leave a Reply