KENDİNİZLE BARIŞMAYI SEÇİN

Kendinizle barışmayı seçin ve başarıya giden ilk adımı atın.

Kendisinde barışmayı seçmeyen insanlar hayatı boyunca hiçbir yerde başarılı olamazlar. İnsan kendine küser mi diye soruyorsunuz tabi.

İnsan kendine küser bunu çok değişik şekillerde yapar. Bazı insanlar kendini asla asla affetmeyerek, bazı insanlarda yalnız yalnızlaştırarak bunu yapar.

Bir insanın kendini yapabileceği en büyük kötülük kendisinden barışmayı seçmemesinden. Yani kendi potansiyelini kullanmıyordır. Kendisinde barışık olan insanlar başarılı olurlar. Her yerden rahatlıkla fark edilirler. Pozitif enerji yayarlar. Pozitif bir alan profilinirak açar çekerler.

KENDİNİZLE BARIŞMAYI SEÇMELİSİNİZ

Çünkü başka bir şekilde yok. Zaman ilerliyor ve zamanı geri alamıyorsunuz. Şu an durun ve düşünün geçmişten ne kadar, kaç durumu geriye dönebilse idiniz gerekir isterdiniz düşünün. Bugünde bundan 10 yıl sonra ” keşke ” dememek için kendinizle barışmaya bir adım daha atmak ve gelişmek geliştirmeksınız.

Ben kendimle barışmayı seçiyorum dediğinizde kelimeye takılmayın. Barışmak dediğimiz durum kendi potansiyelini açığa çıkartarak daha huzurlu, mutlu, hayır diyebilen, burada bulunan resti çekilebilir bir ruh halini oluşturup geliştirmektir. Kendinizle barıştığın zaman evrene olumlu bir enerji yayarsınız. Barışık bir insan her pozitif enerjiye kapısını açar. Ara sıra negatif durumlar olsa da bilir ki her şey zıttı ile var olur. Zıt olan durum bir mesaj vermek içindir.

kendinizle barışmayı seçinKENDİ KENDİNİZLE BARIŞIRKEN HAYATINIZI İNŞA ETMEK DURUMUNDASINIZ.

Kendinizle barış sağlayabilmeniz için hayatınızdaki durumları, olayları, kullanabileceğiniz düzenlemelisiniz. Kendi hayatını inşa edemeyen insanlar asla mutlu olamazlar . Başkasının hayaline işçilik eden insanlar başkasının hayalini ve parasını daha da güçlendirmek için çalışırlar. Kendisine kalansa o hayalden kalan kırıntılardır. Düşünmek ve emek harcamadan kendinizle barışamaz ve mutsuz olursunuz. Ayrıca başarısız olmadan da, mutsuz olmadan da sizi mutlu mutlu neyin mutsuz olduğu bilemezsiniz. Çoğunlukla deneyimle sizi mutlu eden durumları inşa edersiniz.

KENDİNİZLE BARIŞMAK İÇİN POZİTİF DÜŞÜNMEYİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMELİSİNİZ.

Eğer sürekli negatif durumları düşünen bir zihin yapınız varsa mutluluğu unutun. Farkında olma seviyenizde düşükse yine mutlu olamazsınız. Bütün mutluluğa, barışa, zenginliğe, tüm pozitif durumları ancak farkında olarak açılabilir. Farkında olmadan elinize geçen her şeyi mahvedersiniz. Eğer bir elmastan anlamayan sadece basit bir parça olduğunu düşünerek farkında değildir ziyan değildir. Kendinizle barışık olmak için pozitif görüntü hataları ve sabah ilk uyandığınıza, akşam uyumadan ve gün arasında hatırladıkça devamlı olarak hatırlamalısınız. Zihniniz mıknatıslar gibi durumların durumunu durumlara göre olayları yaşarsınız.

KENDİNİZLE BARIŞIK OLMAK İÇİN KENDİNİZE KULAK VERİN.

Kendinizi günde en az 30 dakika dinleyerek neler yaptığınızı, günü değerlendirmeyi, neleri belirlemek için düşünün. Düzenlemeleri yapıp hayatınıza yön verin. Eğer sürekli koşarsanız yorulursunuz. E ğer sürekli enerjinizi harcarsanız bitik duruma gelirsiniz. Durumunuzu yapıp, yaptıklarınızı içsel olarak hazım etmelisiniz.

Kendinize kulak verirken başkalarını da okuyun. İnsan insanın aynasıdır. Dinlerken onu zaman altını çizdiğimiz gibi kendi hayatında başarılı olmuşlardır. Nasihat bedavadır denir. Nasihat aldığınız insanlar kendi hayatında bir şeyler başarabilmişse bakın kulak verin. Çoğunlukla kendi iç sesinize ve evrenin hayrına olan işleri seçin. Çünkü onu yaptınız iş büyüklüğü geri dönecektir. Kendinize kulak verirken çok sert olmayın. Şefkatli, anlayışlı, gerçekçi olun.

KENDİNİZLE BARIŞMAYI SEÇİN  BAŞARILI OLMAKTIR.

Kendinizle barışmayı seçin ve kendinize önem verin.

Eğer başarılı olduğunuzu yeterli önem veriyorsunuz demektir. Harika bir yaşam sürüyorsunuz demektir. Başarı sadece finansal olarak düşünmeyin. İçsel tatminlik, faydalı olma, başkasına zarar vermemek. Duygularını kontrol altına alan insanlarda kendisiyle barışık olur. Duygularınızı tetikleyen durumları keşfetmeli ve geliştirmelisiniz.

KENDİNİZLE BARIŞIK OLMAK İÇİN:

Kendinizi sevmeyi öğrenin, kendini sevemeyen kendinizi barışık olamaz, isteklerinizi ertelemeyin, evrenin hayrına işler yapın, başkasının faydalı olun, duygularınızı kontrol altında alın, dua et.

Kendinizle barışık olmayı seçin ve bu kodlamayı daima aklınızda tutun.

EN ÖNEMLİSİ:

Harekete geçin, okuyup kalmayın. Bir yol alın bakın neler değişecek.

Bu Makalelerde İlginizi Çekebilir

Sürekli Düşünmek

Davranışlar Aynanızdır

Kendini Tanıyor Musun?

Değişime Nereden Başlamalıyım?

Negatif Duygular

Korku Nedir?

 

Leave a Reply