KONFOR ALANINDAN ÇIK

Konfor alanından çık çünkü gelişimini durduruyorsun.

Bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülüklerden birisi dünyasını küçük bir kozaya sığdırarak o kozadan ibaret sanmasıdır. İnsan evrendir. Kozasından çıktığında başkaları aracılığıyla kendini tanıyacaktır.

Konfor Alanından Çık

Birçok insan hata yapmaktan korkar. Korkmadan korkar. O yüzden hiç hareket etmez. Her şeyi garanti altına alarak tamamen gelişime kendisini kapatır.

Konfor alanından çıkmadan asla başarılı olamazsınız. Asla gelişim sağlayamaz sadece çürümeye, ölmeye mahkum olursunuz.

Sürekli konfor alanında kalan insan suyu hiç yenilenmeyen nehir gibidir. Suyu taze olmayan nehir bir süre sonra kokmaya başlar ve kirlenir.

Konfor alanınızdan çıktığınızda ufkunuzun daha da genişler. Yolda bir çok hata yapacaksınız bu hatalar sizin en önemli yaşam dersleriniz olacaktır. Hata yapmaktan korkan insanlar konfor alanında sıkışıp kalırlar.

Kafasını o küçük yuvasından bir çıkartıp geri çekerler. Konfor alanında olanlar kendilerini güvende hissettiklerini düşünerek o dünyasında kalırlar ama bu durumun farkına varmazlar.

Konfor alanınızdan ilk önce çıktığınızda hissedeceğiniz ilk şey panik olacaktır ama merak etmeyin geçici bir durum olacaktır.

Bilinçaltınız alışkanlıklarını çok sever. Her şeyin standart şekilde ilerlemesini çok arzular. Konfor alanından çıktığınızda hemen dur ne yapıyorsun tehlike!

Ne yaptığını bilmiyoruz.

Belki zarar gelecek bize

Hadi küçük dünyana dön

En iyisi yalnız kalmak

Bu cümleleri sıkça duyacaksınız. Duyduğunuzda geri çekilmek yerine bir adım daha atmayı deneyin.

Konfor alanınızdan çıktığınızda o gelişim alanınız, vizyonunuz genişleyecektir. İnsanlarla bir arada bulundukça zihninizde ki düşünceler çeşitlenecek ve başarabileceksiniz.

Konfor alanını sadece maddesel olarak düşünmemelisiniz.

Kendi zihninizde sınır olarak çizdiğiniz her düşünce, plan, duygu sizin konfor alanınızı oluşturur. Eğer gelişmeye açık değilseniz konfor alanınızda kalacaksınız demektir.

Konfor Alanından Çık Yoksa Hiç Bir Yol Alamazsınız

Risk almadan ilerleyemezsiniz. Her gün yağmur yağacak diye dışarı çıkmamak sadece bir delilik olur değil mi?

Yağmur yağabilir. Her an bir kazada olabilir. Ayağınızda kayabilir. Her an her şeyin olması potansiyel olarak mümkündür. Konfor alanında kalan insan bugünde hava kötü çıkmamak daha iyi der.

Gelişime açık olan kişi hava iyi olmayabilir. Şemsiye almalıyım der. Aradaki farklılık tamamen bilinçaltınızdaki şartlanmalar ile alakalıdır.

Konfor alanınızdan çıktığınızda ortaya birçok korkacağınız durum çıkacaktır. Hepsi sizi beklemektedir. Sizinle savaşmak için değil dönüştürmeniz için aslında beklemektedir.

Korkular sınavlardır. Dönüşmediği sürece hep farklı durumlar ile karşınıza çıkacaktır. Sonra neden bu durumla sürekli karşılaşıyorum sorusuna cevap bulmuş olursunuz.

Eğer konfor alanından çıkarsanız istediğini alırsınız. Küçük dünyanızda, kalırsanız gelene razı olur sürekli pişmanlıkla kalırsınız.

Ayrıca düşündüğünüz kadarda konfor alanından çıkmak kötü olmayabilir.

Genellikle insanlar olumsuz olan durumları büyütür ve zihninde birçok kez yaşar. Konfor alanınızdan çıkın ve tüm enerjilere açık olun. Yüce yaratıcımız bize kaldıramayacağımız yükten fazlasını emin olun vermedi. Sadece mücadele etmeyi bilin.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Zihnimizle Hangi Enerjiyi Çekiyoruz

Duygusal Bağımlılıklar

Neden Benim Başıma Bunlar Geliyor

Çabuk  Sinirlenmek

Sürekli Sıkılmak

Korku Nedir

Panik Olmak

Leave a Reply