Layık Hissedememe

Layık Hissedememe durumu en sık karşılaşılan değersizlik durumuyla tetiklenen bir negatif inançtır.

Kişisel gelişim yolculuğuna çıktığınız zaman öncelikle çalkantılı bir ruh haline girersiniz. Bu her insan için geçerli olan doğal bir süreçtir

Bu süreçte en sizi en çok yoran durum kendinizi iyi olmaya layık hissedememe durumudur. Bu durum eğer farkında olmazsanız elinizde olan ve elde etmek istediğiniz her şeyi değersizleştirir.

Layık HissedememeSizin elinizde olan hiç bir şeyin kıymetini bilmezsiniz.

Elinizde olsa dahi ona layık olmadığınızı hissedersiniz. Kendinizi iyi olmaya layık görmüyorsanız bu doğrudur.

Doğru dediğim durum bu olayı kabullenerek zihninizde kodlayarak gerçeğe dönüştürüyorsunuz

Bir film repliğinde bilge adama gelen hastası sorar

Dünyadaki bütün insanlar ettir. Et kokar ve çürür.  Bilge adam şöyle cevaplar  evet öyle düşünürsen doğru der. Düşündüğünüz gerçekliğiniz olur. Eğer insanı sadece bedensel yapı olarak görürseniz  sadece et ve kemiktir. Layık hissetmeme durumu da böyledir. Siz kendinizi mutluluğa layık görmediğinizde her şey gözünüze çıban gibi batar.

Ama kim mutsuzluğu ister ki diye soruyorsunuz değil mi?

Gerçek şu ki farkında olmadan bir çok mutsuzluğu yaşıyor. Kendisini sadece istemediği işleri yaparak layık olmadığını düşünüyor. Layık olmadığını düşündüğü için istemediği hayatı yaşıyor. Kendine biçtiğin değerin sonucunu yaşıyorsun

Layık Hissedememe

Kendinizi hiç bir şeye layık görmediğinizde saraya girseniz orada emanet gibi durduğunuzu hissedersiniz.

Hep başkasının kazına göz dikersiniz ‘’komşunun tavuğu , başkasına kaz görünür’’ sözünü doğrularsınız. Siz kendinizi hiç bir şeye layık görmezken başkasının görmesini tuhaf karşılamaz mısınız.

İlk kabul etmeniz gereken durum herkes kadar sizin de her şeye hakkınız olduğudur. İyi bir deneyim yaşamamış olabilirsiniz. İstediğiniz desteği alamamış dahi olabilirsiniz. Bu yaşadıklarınızı yaşatan kişinin sorumluluğu ancak kendi duygularınızdan siz sorumlusunuz.

Layık olmak için öncelikle her şeyi artısı ile eksisi ile kabul etmelisiniz. Sonrasında mutlu, huzurlu  bir hayata adımı atmalısınız.

Layık olmadığınızı hissettiğinizde giydiğiniz elbise , girdiğiniz ortam , edilen iltifatlar size yük gelir. Yok aslında öyle değil ben o değilim dersiniz.

Layık hissedemediğiniz de değersiz hissedersiniz. Eksik hissedersiniz. Bunun sonucunda kocaman ertelenmiş bir hayatı ve size yüklerini sırtınızda taşırsınız. Birilerinin gelip sizi kurtarmasını bekleyip suçlarsınız. Layık hissetmediğinizde kazandığınız size emanet gibi gelir.

Sizi değerli hissettirmek isteyenleri dahi samimi bulamazsınız. Oysa bu hipnoz olunmuş durumdan sadece siz bakış açınızı değiştirerek kurtarabilirsiniz.

Kendinizi layık olduğunuz bütün değerler hayatta size verilecek değerlerle eş değerdir. Siz neye layık kendinizi hissediyorsanız enerji olarak ona dönüşürsünüz. Yani zihninizde oluşturduğunuz layık olma durumu sizin kırmızı çizginizi belirler.

Kendinizi sevmeye kabullenmeye başladığınızda bir şeylerin mucizevi şekilde değiştiğine şahit olursunuz. Layık olmaya başladığınızda kendinizi daha çok seversiniz iki durum birbirini tetikler ve besler.

Kendinize bir iyilik yapmayı seçin kendinizle barışın en az sizde herkes kadar her şeye layıksınız.

Leave a Reply