Neden Benim Başıma Bunlar Geliyor

Neden benim başıma bunlar geliyor dediğinizde bir fikir sorgulama halini başlatmış olursunuz.

Bu soru en çok sorun soruların  ve kafa karışıklığı oluşturan durumların başında gelir. Bu durumun herkese göre bir nedeni olmakla birlikte ilahi, psikolojik, enerji anlamında birçok nedeni var.

Genellikle tüm görüşlerin buluştuğu ortak alan sizi siz yapabilmesidir.Neden bunlar benim başıma geliyor diye sorduğunuzda bir düşünme sürecine girersiniz

Sizi siz yapabilmesi denilen durum karşıdaki kişilerin ve durumların ayna olduğunu ve sizin kimi zaman ders kimi zaman acı, üzüntü, mutluluk gibi duygularla kendinize keşfedebileceğiniz durumu oluşturur.

Neden bunlar benim başıma geliyor sorusunda her şey de olduğu gibi bu soruda da aşırı kalmamanız gerekir.

İlahi kitapların ortak noktası evrende herkesin sınanma içinde olduğu ve bu sınanma karşılığında ceza ödül mekanizmasıyla ilgilenir.

Aynı durum yine enerji yasasında da geçerlidir. Karşıdaki kişiye göstereceğiniz tepki, bakış açınız ve geri bildirimleri yine sizin ceza ve ödül ya da diğer bir değişle kazanmak ya da kaybetmek gibi durumları oluşturur.

Neden Benim Başıma Bunlar GeliyorNeden ben sorusu kişiye göre değişir.

Ancak neden bu başıma geldi sorusundaki sınanma sizle olan bir duyguyu açığa çıkarmak, değiştirmek veya dönüştürmek için muhteşem bir araç olabilir.

Bakış açınız size olan bakış açısını oluşturur. Örneğin siz dünyaya buğulu gözlüklerle bakarsanız dünyayı da buğulu görürsünüz. Bu değişmez kuraldır. Eğer sözlükleri çıkarıp silmeyi farkında olma haline getirirseniz birden sizin bakış açınızın da değiştiğini fark edersiniz.

Güzel bir yaşanmış öyküyle devam edelim.

Bir gün evli olan bir çift camdan dışarıya bakıyorlarmış. Evin hanımı ne zaman karşı komşunun çamaşırlarına baksa lekeli görüyormuş. Çok şaşırıyormuş. Oraya özenle asıldığı halde neden lekeli olarak her zaman asıldığına anlam verememiş. Bir gün eşine şu komşumuza bakar mısın ne zaman çamaşır assa lekeli oluyor. Eşi gülümseyerek hanımının gözlüğünü başından çıkararak siler ve şimdi tekrar bak  der. Eşi bu duruma çok şaşır. Ama der nasıl oldu aslında sadece gözlükleri buğuluydu birinin silmesi gerekiyordu.

Neden bunlar başıma geliyor diye değil neler yapabiliriz diye de sorun.

Sınanma ve sınavlar  hiçbiri tesadüf değildir.

Her şeyin bir anlamı var. Bizler bu dünyaya mükemmel varlıklar olmaya değil ihtiyacımız olan enerjiyi, gücü, sınavı almak için geldik.

Hiçbir zaman insan mükemmel olamayacaktır.

Medyada ya da filmlerde, reklamlarda gösterilen mükemmel olun, harika olun bunu kullanın iyi olun, markamızla değerinizi artırın size söylenen ve asla olmayacak hedefler insanları bağımlı yapıp sürekli ürün aldırmaya yönlendirmekten başka bir şey değildir.

Oyunu kazanmanın en iyi yolu oyunu kurallarına göre oynamaktır.

Sadece kuralına göre değil aynı zamanda stratejileri belirlemektir.

Psikoloji ve enerji yasasında da aynı durum geçerlidir. Eğer enerji ve psikoloji kurallarını öğrenirseniz onu hizmetkar olarak kullanabilirsiniz.

Eğer ki nasıl çalıştığınızı bilmezseniz o durum sizi kullanır. Sonra sadece neden ben deyip döngüde kalırsınız. Kimi zaman siz başkasının kimi zaman başkası sizin sınanma olur.

Kazanmak istiyorsanız öncelikle öğrenci olmaya niyetlenin. Her ne durum olursa olsun sizde oluşturduğu duyguları tespit edin , işinize yarayan destekleyen düşünceleri kalıcı hale getirip geliştirin.

İşinize yaramayan tüm düşünceleri değiştirip dönüştürün. Neden bunlar benim başıma geliyor demekten çekinmeyin , yüzleşin.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Zihnimizle Hangi Enerjiyi Çekiyoruz

Duygusal Bağımlılıklar

Çabuk  Sinirlenmek

Sürekli Sıkılmak

Korku Nedir

Panik Olmak

Konfor Alanından Çık

2 Comments

  • Tuğba dedi ki:

    Çok gerçekçi konuşmuşsunuz Emrah Bey. Okuduğum çekim yasası ve kişisel gelişim kitaplarının daha anlaşılır bir özetiydi yazılanlar sanki.
    Ben olma yolunda adım atmama vesile oldunuz…
    Başarılarınız daim olsun. Bütüne katkı olmanız dileğiyle…

Leave a Reply