Pes Etmeyen Jack Ma

Pes Etmeyen Jack Ma ve onun muhteşem hikayesini sizlerle paylaşıyoruz.

Hayatın içinden bizzat başarıya ulaşmış ve şu an  E-ticaret devleri arasında büyük yer edinmiş başarılı girişimci Jack ma ‘nin başarısını inceleyelim.

Pes Etmeyen Jack MaReklamlarda sıkça gördüğünüz ali AliExpress diğer adıyla Ali Baba’nın kurucusu bu insan nasıl bu kadar başarılı oldu

İki kelimeyle özetleyelim. Başarısızlık ve engelleri aşma hırsıdır

Jack ma o kadar başarısız olmuştur ki , artık başarısızlıktan doğan bir başarı haline dünyasını getirmiştir. Birkaç tane başarısız olduğu durumu sizin için özetleyelim.

1-Dünyanın en iyi üniversitesi olan  ABD  merkezli  Harvard Üniversitesinden tam tamına 10 kez ret cevabı aldı. Tam tamına 10 kez. Kaç kişi bu kadar ret edilmenin karşısında pes etmez. İşte bunun cevabı  pes etmeyen Jack ma’nın  hayatında gizli..

2-Başvurduğu tam 30 iş yerinden ret cevabı aldı. Israrla pes etmedi. Pes etmemenin yanı sıra engellerin nasıl üstesinden gelinir onu yıllarca araştırdı.

3-Polis olmak için başvuru yaptı ama tahmin edin bakalım ne oldu. Alınan 5 kişiden 4 ü polis olmayı başardı ve Jack ma alınmadı. İyi ki şuan baktığında alınmamış olduğundan mutludur tabi

Pes Etmeyen Jack MaAyrıca  yine başvuru yaptığı iş için başvuru yaptığı yere 25 kişi başvurdu ama bilin bakalım 24 ü işe girerek kim işsiz kaldı. Tabi ki jack ma

Engellemelerin kendisini yıldıramayacağını bilen Jack ma  farklı iş ve projelerde başarısızlarla karşılaşmış ancak pes etmemeyi kendi karakteri haline getirmiştir.

Hayatta engel anlamında iki türlü insan vardır

1-Engelleri  yine mi ben diye bakış açısıyla yaklaşanlar

2-Engeller basamak ve gelişmek için yol olarak görün insanlar

İşte başarıyı belirleyen iki yol arasında sizin hangi seçeneği tercih edeceğiniz başarıya giden yolu belirler.

Jack ma bu işi çok iyi yapıyordu. Jack ma köyde doğmuş olan eğitim anlamında çok kayda değer iş yapamamış ancak kendisini her anlamda geliştirmiş çok başarılı bir girişimcidir.

Birçok başarısızlıkla sonuçlanmış hikayesi olsa da hayatta herkesin başarılı olabileceğini pes etmeyen insan olarak kendisinin adını tarihe yazdıracak bir insan olacağından eminim.

Şuan alibaba diğer adıyla  AliExpress olarak geçen kurduğu e-ticaret dev sitesiyle 20 binden fazla çalışanıyla 10 binden fazla iş ortağıyla başarının somutlaşmış halini hepimize ispat etmiştir.

-Başarısızlıksa hepsi fazlasıyla var.

-İmkansızlık ise köyde büyüyen ve kayda değer bir eğitim hayatı olmayan bir kişi.

Hala bahaneler ardına sığınacak mısın yoksa harekete geçecek misin karar ver!

Leave a Reply