Psikoloji Ve 21 Gün Kuralı

Psikoloji ve 21 gün kuralı alışkanlıkların oluşmasında en az yapılması gereken günü tabir eden bir rakamsal durumdur.

Alışkanlıklar kolayca hemen bilinçaltına girmez. Bu sebepten dolayı tavsiye edilen gün 21 gündür.

Psikoloji ve 21 gün kuralı başlığımızda sizlerle tüyoları paylaşacağız

Psikoloji ve 21 gün kuralıBunun doğruluğunu tartışmak yerine en akıllıca olan durum her zaman, deneyimleri olumlu bir şekilde kullanarak başlangıç yapmaktır.

Bizim tavsiyemiz bir alışkanlığın oluşabilmesi için 21 ile 40 gün arasında kendinize en uygun günü seçerek durumu pekiştirmek olmalıdır.

Bir inancı bilinçaltı ilk gördüğü zaman öncelikle geçmişe yönelik bu durum ile karşılaşmış mı diye kontrol eder. Eğer geçmişte o inanç yaşanmışsa tercihi bilinenden yana olacaktır. Bilinmeyen daha yararlı olsa dahi bilinçaltı değişimleri pek sevmez.

Burada devreye bilinçaltına yeni durumu 21 gün kuralı ile pekiştirme durumu gelir. Öncelikle siz inancı yerleştirmek için aynı durumu tekrar ederek kuvvetlendirir ve kendinize katkı sunarsınız.

Bilinçaltı sürekli olarak aynı inancı gördükçe biraz daha tanımaya çalışıp savunma duvarlarını indirecektir. Israrlı bir şekilde devam edilmesi durumunda ise artık dirençleri kırılacak ve yeni inancı kabul edecektir.

Birçok insanın negatif durumda kalması, isteklerini gerçekleştirememesi tembellikten kaynaklanmaktadır.

Öncelikle bir duruma başlayıp olmadı diye birçok insan bırakır. Bugün tüm dünyada kazanan insanlar ısrarla, tekrarlarla, esneklikle ve iradeli bir şekilde bilinçaltına durumu kabul ettiren insanlardan oluşmaktadır. Eğer rastgele durumları yaşıyorsanız size ait olmayan ve her an elinizden alınabilecek durumları yaşıyorsunuz demektir

Psikolojide illa belirli bir güne bağlı kalmak gerekmez ama bir gün belirlenmesi zihin açısından her zaman iyidir.

Zihin belirsiz durumları sevmez ve aklınızda bir şekil, plan oluşmazsa odaklanmanız olmanız kolay olmaz.

Dini ibadetlerde belirli sayıların, belirli kuralların olması zihnin belirli kalıpları tekrar edip farkında olma durumu ile ruhuna enerji yükleyip, tekamül sürecini hızlandırmasından kaynaklanmaktadır. Yani belirli sayılar kişinin zihninde bir plan oluşturduğu için bir gün belirlenmiştir.

Spordan da örnek verilebilir. Spora gidenler çok iyi bilir ki vücut ilk başlangıç aşamasında hamlığını atar. Hamlık durumu atıldıktan sonra kişi artık belirli tekrarlarla gelişime başlar ve o gelişim üzerinden tekrarlarla korur.

Zihinde beden yapısı gibidir. Belirli tekrarlarla 21 ile 40 gün arasında tekrar edilen inançlar, bilinçaltına daha kolay yerleşerek hayat görüşü haline gelir.

Dünyada iz bırakmış birçok lider tekrar etmenin gücünü çok iyi şekilde kullanmıştır. ‘’bir yalanı ne kadar çok tekrar ederseniz o kadar çok doğru olduğuna inanırlar’’ sözü 21 gün kuralından gelmektedir.

Dünyaya en çok kötülüğü yapmış liderler profesörleri, akademisyenler ve diğer kültürlü insanları nasıl oluyor da etkisine alıyor diye düşünüyorsanız tamamıyla tekrarın gücüyle etkisi altına almaktadırlar

Psikoloji ve 21 Gün Kuralı Uygulayabileceğiniz Alanlar:

1-Herhangi bir negatif alışkanlığı dönüştürmede

2-Öz güven kazanmak için

3-Kötü alışkanlıkları bırakmak için (içki, sigara benzeri)

4-Zayıflama

5-Dersler

6-Kariyer

Yukarıda ki saydığımız durumlar çoğaltılabilir.

Örneğin pozitif durumları daha pekiştirip kendinizi ileriye taşımak için dahi kullanım sağlayabilirsiniz. Alışkanlıklar siz değilsiniz onlar bir düşünce ürünüdür. Siz eğer alışkanlıkları sahiplenirseniz ona bürünürsünüz. Aradaki farkı çok iyi düşünün

Siz düşünce değilsiniz. Düşünceleri yönlendiren ruhani varlıklarsınız

Alışkanlıklar hayatı yöneten çok önemli etkenler olduğu için alışkanlıkları oluştururken kendinizi destekleyen alışkanlıkları oluşturmak sizin açınızdan çok iyi olacaktır.

Alışkanlıkları seçmenin muhteşem gücünü kullanın

Psikolojide 21 gün kuralı ile kendiniz için belirlediğiniz pozitif durumları sıralayıp uygulamaya başlamanın tam zamanı

Her dakika bir alışkanlık ya da inanç durumu seçmek yerine güçlü, kalıcı alışkanlık türleri belirleyip hayatınıza pozitif yönde katkı sunabilirsiniz.

Bu makalelerde ilginizi çekebilir

Psikolojide İyi Olmak

Psikolojide İç Sıkıntılar

Psikoloji Ve Sağlık İlişkisi

Başarısızlık İnancı

İnanç Yasası

Mutlu olmak

Leave a Reply