Sevgisizlik

Sevgisizlik bütün kötülüklerin anası desek yeri olur.

Eski bir deyiş vardır. ‘’içki bütün kötülüklerin anasıdır’’ diye dış dünyada öyle olsa da, aslına bakarsanız bütün kötülüklerin kaynağı sevgisizliktir.

SevgisizlikSevgisiz büyümüş olan bir çocuk eğer farkında olmazsa bağımlılık ve zehir saçar.

Kendisini yetiştirmiş istisnai durumlar dışında sevgisiz büyüyen insanlar hayata 3-0 yenilgiyle başlarlar.

Öncelikle sevgi ihtiyacını doyurabilmek için ilk bulduğu kişiye bağımlı olacaktır. O ihtiyaç o kadar yüksek bir duygu ki bulunmadığı, tatmin edilmediğinde kötü alışkanlıklardan tutunuz aklınıza gelen tüm negatif durumların esiri olabilir.

Birçok insanın yanlış tercih yapmasının temel sebeplerinden biriside budur.

Kişiye baktığınız zaman ailesindeki sorunlardan kaçmak adına yanlış evlilikler yaparak yine aynı durumları veya benzer durumları kendisine çeker.

Sevgi ihtiyacı ilk tohumları aileyle başlar. Sevgiye doyurulmuş ‘’sevgi, saygı, öz güven’’ gibi olumlu duygularla yetiştirilmiş bir çocuk tüm dünyaya katkı sağlayabilir.

İnsanlar ilk başta kendisine sevgi olarak yatırım yapmalıdır.

Kendisine faydalı olabilen kişiler başkasına fazlasıyla faydalı olabilmektedirler.

Sevgisizlik kişiyi en derinden etkileyen ve hayatı boyunca yanlış kişilere, inançlara, eksiklik duygusu gibi negatif durumlara sürükleyebilecek düzeye ulaşır.

Sevgi ile büyütülmeyen çocuklar bugün dünyaya en çok zararı olan ya da kendi psikolojik acılarıyla uğraşmaktan dışarıya faydalı olamayan insanlar olarak yaşamaktadırlar.

Bugün kıyılarda, köşelerde madde bağımlısı olan birçok genç insanlar, çocuklar sevgisizliğini bir nebze bastırabilmek için yapay olan durumlara yönelerek kendilerini tatmin etmeye çalışmaktadırlar.

Sevgi o kadar yüksek ve gerekli duygudur ki; O duygu doygunluk olana kadar bir şekilde aramayı sürdürecektir.

Eğer sevgi ihtiyacını ailesinden, çevresinden alamadıysa bu sefer maddi ya da madde dünyasında olan durumlara yönelecektir.

Bugün sosyal medya, popüler olma ihtiyaçları, göz önünde bulunmak için yapılan birçok durum, sahip olduğu araba ve benzeri gibi araçları sevgisizliğini kapatmak için kullanan milyonlarca kitle oluşmuştur.

Bu kişiler içerisindeki sevgisizlik ihtiyacını bastırabilmek için sürekli maddi ve ya madde dünyasındaki objelere kendilerini vererek duyarsızlaşmış ve farkında değiller.

Bu durumun farkında olmadan muhteşem potansiyeller yok olmaktadır.

Sevgi ihtiyacı evrenin her yerinde titreşen en yüksek ve mukaddes ihtiyaçtır. En yüksek enerjidir.

Bugün evrenin neresine bakarsanız bakınız her şeyin sevgiye muhtaç olduğunu görebileceksiniz.

Çiçek yetiştiren insanlara dikkatle bakınız. Çiçekler sevgiyle ve suyla beslenir. Eğer onu sevmez, ilgilenmezseniz bir süre sonra solup gittiğini göreceksiniz.

Bitkilerden tutunuz, hayvanlara kadar sevginin dokunduğu her şey gümüşse altına dönüşür.

Sevgisizlik bataklıkta kalmış bir insanın durumuna benzer. Çıkmak istedikçe batar.

Bugün dünyadaki birçok kargaşanın, savaşın, kibrin, egonun ve negatif düşüncelerin tamamının olmasının sebebi sevgisizliktir.

İçinde sevgi olmayan bir insan kendisine faydalı olmadığı gibi başkasına da faydalı olmaz.

Üstüne üstlük başka insanın maddi ve manevi olarak yorarak yıpratır.

O yüzden sevgi ihtiyacınızı ertelemeyin. Eğer sevebiliyorsanız bir kuşu, doğayı, çocukları, komşunuzu her ne olursa olsun sevgiyi ertelemeyin. Bolca sevin.

Sevecek durumlar bulun. Gülümseyin.

Gülümseme sadaka gibidir. Kalbin pasını alır.

Sevmek için nedenler arayın.

Sevgiyle büyümemiş insanlara şefkat duyun. Onların içerisindeki kavgalar, yangınları sadece kendileri ve o duyguları yaşayanlar bilir.

Bugün dünyada zulüm uygulayan, destekleyen, kendisini düşünen kişi ve gruplar tamamen sevgiden habersiz, farkında olmayan kesimlerdir.

Sevgi için çabalayın. Tarafınızı seçin. Onu çoğaltın.

Sevgi enerjisi bulaşıcıdır. İnsanların içerisinde mum gibi sevgi ışığını yaktığınızda yapabileceğiniz en güzel iyiliği yapmış olursunuz

Sevgi enerjisi tüm dünyaya en az korku kadar hızla yayılan enerjidir.

Sevginin yokluğu korkudur. Ne kadar severseniz o kadar az korkarsınız

Sevgiyle!

Leave a Reply