Zihninizi Doğru Yönetin

Zihninizi doğru yönetin yoksa o sizi yönetir.

Zihniniz sizin hayatınızda kararlarınızı doğru alma aşamasında faaliyet gösteren en büyük etkendir.

Eğer zihninizi doğru yönetme alışkanlığı sağlayamazsanız zihniniz sizi yönetir.

Ana komutayı başkasına bıraktığınızda durumların nasıl olacağını tahmin edin. Siz geminin kaptanısınız, sizin yerinize sürekli olarak başkaları komutaya geçiyor ve rota belirliyor fakat tüm sorumluluk sizde oluyor.

İşte zihninizi yönetemezseniz bütün sizde oluşan olumsuz duygulardan siz sorumlu olduğunuz için sürekli dibe doğru çekilirsiniz. Hep başkasını suçlar ancak acısını siz çekersiniz

Zihninizi Doğru YönetinZihniniz karmaşık bir yapıya sahip gibi görünse de buna tamamen güç veren yine siz olduğunuz için ne zamanki kaptanlık koltuğuna geçersiniz işte o zaman o kadarda durumun karmaşık olduğunu anlamış olursunuz.

Zihninizi doğru yönlendirmek için bilinçli olarak çaba harcamanız gerekir.

Bir gemi kaptanı rotasını belirleyip yola çıktığında nerelerde hangi dalgalar olacağını ortalama olarak kestirir.

Hava durumuna, gelebilecek tehlikelere karşı önlem alır. İşte zihninizde böyle olmalıdır. Sizi destekleyen ve destekleyen etkenleri tespit ederek ona göre bir rota çizmelisiniz.

Rotası olmayan bir kaptan ne olur. Okyanusa açıldığınızı düşünün. Okyanusun ortasında nereye gideceğini bilmeyen kaptan ne yapar. Gelen her dalgada farklı bir yere sürüklenir. Sonrasında okyanusu suçlamanın bir anlamı olur mu siz düşünün.

Birçok insan böyledir. Sürekli başkasını suçlar. Hep başkası suçludur. Asla sorumluluk kabul etmezler. Sorumlulukta almazlar.

Birçok durum sizi dolaylı olarak etkilese de kararı son verecek merci siz olmalısınız. Dünyanıza en yakın kişi sizsiniz. Zihninizi doğru yönlendirebilmeniz için sadece bilinçli olarak kodlamalar da yeterli gelmez.

Siz doğru düşünüp, pozitif bir yapıya sahip olabilirsiniz. Ancak eğer zihninizi dışarıdan gelen olumsuz frekans dalgalarına, telkinlere sürekli olarak açık tutarsanız savunmasız kalırsınız.

Savunmasız kalan zihniniz strese girer, bir insan strese girdiği zaman neden çabuk hastalanır

Hiç düşündünüz mü?

Strese giren insan öncelikle gelen saldırılara karşı savaş ya da kaç durumuna girer. Kalp atışı hızlanır. Elleri terler. Bedeni hazır konuma geçer. Böylelikle aslında bedenin normal sürecinde diğer zararlı olan bedenin içindeki durumlarla ilgilenemez. İçteki savunma azaldığı için hemen her şeyden etkilenir.

Zihninizi doğru kullanırken pozitif kalmayı seçin. Seçmenin muhteşem gücünü kullanın. Seçimlerinize sizi destekliyorsa sadık kalıp onları geliştirin. Bir düşünceye saplanıp kalmayın.

Bir yandan gelişimi seçerken diğer taraftan dışarıdan gelen enerjilere karşı zihninizi savunma halinde tutun. Size yararlı olmayan her türlü telkini reddedin. Hayır demeyi öğrenin.

Zihninizi doğru kullanmayı öğrendiğinizde birden bire tüm düşünce yapınız değişecektir. Bu değişimle birlikle bedeninizde doğal bir akış meydana gelecektir. Eskisi kadar kendine hakim olamayan yapınız artık yok olacak. Doğal ve temiz bir aura ya sahip olacaksınız

İstediğiniz düşünceleri pozitif cümlelerle ifade edip sadık kaldığınızda eski enerjiler gücünü kaybedecektir. Bazı dönemlerde inanmasanız da bu durumu sürdürmenizi öneririm.

Eskilerin tabiriyle ‘’40 kez söylerken olur’’ cümlesi tekrarlar ve onay cümleleriyle pekişen pozitif kalıplar artık sizin alışkanlığınız ve benliğiniz haline gelmesini halk diliyle özetleyen güzel bir cümledir.

Zihninizi doğru kullandığınızda bedeninizin her hücresinin parladığını, hafiflediğinizi hissedeceksiniz.

Bu yola çıktığınızda en önemli yapılacak durumlar ;

1-Zihniniz arabanın benzin deposu gibidir. Ne yakıt verirseniz onu öğütür. O yüzden pozitif ve sizi destekleyen cümleleri  tekrar etmek sizin için yararlı olur.

2-Zihniniz olumlu yada olumsuz fark etmez  siz ne verirseniz onu kullanır.

3- Eğer alışkanlık haline düşüncelerinizi getirmezseniz eski enerjiler tekrar yerini alacaktır.

4-Enerji boşluğu sevmez. Herhangi bir düşünceyi zihninizden çıkarırsanız onun yerine mutlaka yeni bir düşünce koymalısınız.

5-Değişime istekli olun. Değişim sağlarken birden değil sindirerek ilerlemeyi tercih edin. Parçalara bölerek ilerlerseniz daha kolay olur.

6- Pozitif telkinleri gerekirse bir yere not alın. Sürekli göz önünde bulunan durumlar enerji alanı oluşturur.

7-Değişim sağlarken sizi desteklemeyen insanlara anlatmayın.

8-Dünyada her an her şeyin değişmekte olduğunu hatırlayın.

9- Zihninize net, kesin hedefler verin.

10-Başaracağınıza inanın. Başarmış gibi düşünün ve gelecekteki halinizi görün.

Leave a Reply